Forum

Farklı lokasyon exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı lokasyon exchange bağlantı hatası.....

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@hakanonder)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

A ve B noktası olarak iki farklı noktada domainlerimiz var. Birbirleri arasında herhangi bir bağlantı yok. Her ikisi de localde çalışıyor. A noktasında ki DC’nin işletim sistemi Server 2008 Enterprise SP1 64 bit B noktasında ki DC’nin işletim sistemi Server 2008 R2 Standart SP1 64 bit. Functional level 2003 server olarak tanımlı her iki taraftada.

Sorun ise şu

A noktasında xxx.com.tr domaini ile Exchange server host ediliyor. Biz B noktasında bu domain uzantılı maillleri kullanmak için exchange bağlantısı yapamıyoruz. POP olarak ayarları yaptığımız da bir sorun yok. Fakat Exchange bağlantısını yapamıyoruz.

Arada ki bağlantı site to site vpn şeklinde. Local ip leri karşılıklı pingleyebiliyoruz fakat isim çözümleyemiyoruz.

Gönderildi : 27/07/2011 18:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Aşağıdaki dns makalesini inceleyin lütfen.

Bunun yardımı ile B lokasyonundaki dns üzerinde a domaini için forwarder tanımı yapmanız yeterli olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-doma_3101_n-name-system.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/07/2011 20:28

Paylaş: