Forum

Giden Kutusu Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Giden Kutusu Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@ercankorkmaz)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Firmada bir kaç kullanıcıda şöyle bir sorun yaşıyorum . Kullanıcıların giden kutusunda mail olmamasına ragmen mailbox size'ına baktığımda giden kutusunda mail var görünüyor. Owa dan giriş yaptım mail görünmüyor fakat search kısmında arama yaptıgımda mailboxda bulunmayan daha önceden gönderilmiş olan mailleri görüyorum. Bunun sebebi ne olabilir. Şimdiden Teşekürler

Windows Server 2008 R2 Ent. x64

Exchange Server 2010

Gönderildi : 26/07/2011 01:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

exchange management console'dan mı mailbox size a bakıyorsunuz? burada gördüğünüz dumpster bilgisidir ama outlook da search yaptığınızda aslında görünmeyen mailleri görüyorsunuz öyle mi? doğru mu anladım ?

Gönderildi : 26/07/2011 01:30

(@ercankorkmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugra bey management console dan bakıyorum kullanıcı mailbox ında 50 mb mail var görünüyor. Fakat outlook ve ya owa üzerinden bakınca mailboxda hiç mail göremiyorum . Gelen giden gönderilmiş hiç bir yerde bir şey yok. Outlook üzerinden klasör boyutlarına baktıgımda burada 50 mb giden kutusunda mail var görünüyor. Daha sonra owa dan giriyorum mesela @ yazıp search ediyorum ve bana mailbox ımda görünmeyen mailler görüntüleniyor.

Gönderildi : 26/07/2011 10:35

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

ilginç bir duruma benziyor.

outlook profilini yeniden oluşturup tekrar bakmanızı öneriyorum. Bu durumda var olan maillerin gözükmesi lazım.

Gönderildi : 26/07/2011 11:45

(@ercankorkmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugra bey ilginiz için çok teşekkür ederim profil i yeniden oluşturdum ama düzelmedi. Sorunu şu şekilde çözebildim. Owa üzerinden mailboxda gelen kutusu altına bir folder oluşturdum daha sonra mailboxda @ işaretini search ettim ve bu şekilde tüm mailler görüntülendi. Görüntülenen mailleri oluşturdugum klasöre aktardım ve sorun giderildi.

Gönderildi : 26/07/2011 23:22

Paylaş: