Forum

Exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2010 Suffix eklemek ve pop3 connector.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@OzcanAldemir)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaslar yapımım özeti şu şekilde; 50 adet user, bir adet DC 2003 server,  bir adet ADC 2003 server , iki adet file server 2003  ve TMG 2010 var,(https inspection da calisiyor) bir adet VDSL bir adet 5 mbits fiber internetimiz var TMG 2010 hatların ikisinide load balance seklinde kullanmaktadir.

DC: sirketim.local seklindedir fakat ISP'de normal kullanımda sirketim.com.tr seklinde.

Bölgesel problemlerden dolayi internet ve elektrik kesilmeleri çok sık yaşandığından maillerimi kiralik bir pop3 sunucu üzerinden exchange server ile pop3 olarak çekmek istiyorum, bildigim kadarıyla exchange server ile direk olarak pop3 ile mailleri cekemiyoruz bunun için ne yapmalıyım ve hangi yazılımı kullanmamı önerirsiniz?

ikinci konu iç ve diş domain isimlerinin farkli olması,  Ben domain and trust menusunden sirketim.com.tr isimli bir suffix eklesem ve tum kullanıcılarin bu suffix ile oturum acmalarını saglasam .local .com.tr sorununu çözmüş olur muyum?

konu hakkında yardimlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 25/07/2011 16:33

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange Server versiyonuzu yazmamızşsınız ama SBS üzerinde ki Exchange 2003 kullanmıyorsanız diğer tüm Excange versiyonlarında POP3 connector yoktur. Mapilab veya GFI Pop2connector yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Kişisel önerim bir hosted Exchange hizmeti almanız yönündedir.

ikinci konu iç ve diş domain isimlerinin farkli olması,  Ben domain and
trust menusunden sirketim.com.tr isimli bir suffix eklesem ve tum
kullanıcılarin bu suffix ile oturum acmalarını saglasam .local .com.tr
sorununu çözmüş olur muyum?

bu maddedi çok anlamadım, burada ki sorun / şikayetiniz tam olarak nedir?

Gönderildi : 25/07/2011 16:45

(@OzcanAldemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Ozür,

Exchange server 2010 

Gönderildi : 25/07/2011 16:51

(@OzcanAldemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugra bey merhaba

Yani benim domain controllerim sirketim.local sekilinde kurulu.

kullanıcılar ctrl + alt +delete yaparak, [email protected] seklinde oturum aciyorlar.

Benim alan adim sirket.com.tr seklinde exchange server 2010 yukledigimde bir usera mailbox actigim zaman, atiyorum [email protected] seklinde olacagindan ben suffix ekleyip mailbox'u olustururken [email protected] sekilnde olusturmam gerekmiyor mu? 

Sirket politikasi geregi kesinlikle kendi localimize exchange kurmak zorundayiz. 

Gönderildi : 25/07/2011 16:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Bunun için domain'e suffix oluşturmanız gerekmez, portalimizde bununla ilgili makale var ( Exchange 2010 Accepted Domains - Exchange 2010 Farklı domainler ekleme ) aratarak bulabilirsiniz.

Exchange 2010'da yeni bir accepted domain tanımı yapıp buna ilişkilendirilmiş bir e-mail adres policy kullanırsanız, yeni veya önceden var olan email adreslerini .com.tr yapabilirsiniz.

Gönderildi : 25/07/2011 17:13

(@OzcanAldemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Bugra bey teşekkür ederim inceliyeceğim.

Gönderildi : 25/07/2011 17:34

Paylaş: