Forum

Exchange Server Eri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Erişim ve Client Bildirimi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar biz şöyle bir uygulama yapmak istiyoruz belki excahnge 2010 tool olarak vardık fakat ben bilmiyorum örneğin Exchange Server'a erişilemediğinde client'lara masaüstünde onlie yada offline tarzı bir ibare eklenebilirmi ? normalde outlook 2010'dam yazıyor fakat kullanıclar bunu pek kavrayamıyorlar 🙂 bu nedenle başka şözüm varmıdır işletim sisitemleri win7 teşekkürler

Gönderildi : 15/07/2011 14:27

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhabalar biz şöyle bir uygulama yapmak istiyoruz belki excahnge 2010 tool olarak vardık fakat ben bilmiyorum örneğin Exchange Server'a erişilemediğinde client'lara masaüstünde onlie yada offline tarzı bir ibare eklenebilirmi ? normalde outlook 2010'dam yazıyor fakat kullanıclar bunu pek kavrayamıyorlar 🙂 bu nedenle başka şözüm varmıdır işletim sisitemleri win7 teşekkürler

Mehaba 

Böyle  bir tool bulur  yada yazar iseniz  bu başlık altında  paylaşabilirmisiniz bizim içinde  faydalı olur.

Gönderildi : 16/07/2011 02:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Mehaba 

Böyle  bir tool bulur  yada yazar iseniz  bu başlık altında  paylaşabilirmisiniz bizim içinde  faydalı olur.

Hüseyine katılıyorum. Ofis 2007 ve 2010 sürümlerinde zaten bu bildirim yapılıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/07/2011 00:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Exchange 2010 da, user authentication ,için basic authentication şeklinde ayalra ve policy ile kullanıcılara basarsanız. Kullanıcı outlooku açtığında direk olrak username password soracaktır. Bu bilgileri giren kullanıcı nomrla şartlarda online olarak exchange server ile bağlantı ahlinde olacak ve mail düşmeye başlayacaktır. Bağlantı kesildiğinde ise şifre ekranı gelecek ve girmenize karşın bağlantı sağlanmazsa bu şifre ekranı sürekli olrak çıkacaktır.

Bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 17/07/2011 01:06

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam onu zaten yapıyor fakat mesela outlook kapalı diyelim masaüstünde windows 7 'de araçlar kısmında mesela saat para bildirimi cpu ram işlem göstetrgesi RSS vs gibi tool istiyorum yada ufak script rıza hocam hüseyin hocamın yazdığını tekrar okuyun böyle bir tool bulursam palaşıcam outlook 2007 ve 2010 dediğiniz gibi yapıyor ama nasıl yapıyor masaüstüne outlook tamamen kaplıyken masaüstüne excahnge'in offline olduğuna dair uyarımı veriyor ? ben bulamadım öyle bişeyi kendisi yapıyorsa bana yöntemini söyleyin yapayım çünkü bu konuda gerçekten sıkıntı yaşıyorum ...

Gönderildi : 17/07/2011 22:01

(@MehmetAKSU)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar whatsup client tool ile çözdüm bu işi çok teşekkürler

Gönderildi : 12/12/2011 18:22

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Whatsup çok başarılı bir program. Bende kullanıyorum çok memnunum.

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 17/12/2011 00:41

Paylaş: