Çin karakterli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çin karakterli spam maillerden kurtulma  

Orçun Ulutaş
(@OrcunUlutas)
Üye

Merhaba,

Çok fazla sayıda Çince karekterlerden oluşan mail alıyoruz.

Çin karekterine sahip bir mail geldiği zaman bunu nasıl drop edebilirim ? Bu konuda bildiğiniz bir yöntem var mı ?

Veya şöyle yapabilirsin deyibileceğiniz bir yöntem ?

Teşekkürler 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/06/2011 18:51
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba exchange serveri korumak için bir antispam kullanıyor musunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 18:52
Orçun Ulutaş
(@OrcunUlutas)
Üye

evet. cyberoam'un anti spam özelliğini kullanıyoruz.

Ancak Çin ve korea karakterleri içeren mailler konusunda pek başarılı davranamıyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/06/2011 19:02
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Bu iş için cyberoam Türkiye'den tavsiye alabilirsiniz.Exchange server üzerine daha sağlam çalışan Forefront protection for exchange , fgi mail essential ,bright mail gibi bir uygulama konumlandırmanızda yarar var gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2011 00:07
Orçun Ulutaş
(@OrcunUlutas)
Üye

tabiki bu konuda Cyberoamculardan destek istedim.

tabiki daha farklı ürünler mevcut. Lisans ücreti ödendiği için şuanda cyberoam tarafında devam ediyoruz.

diğer ürünler içinde lisans ücreti gerekeceği için onlarla devam etmiyoruz.

benim sadece öğrenmek istediğim Çince karakter içeren bu mailleri exchange content filtering ile bloklayabilir miyim ?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 18/06/2011 22:34
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba,
Haklısınız güzel ürünlerin fiyatları bel büküyor.Microsoft istenilen güzel özellikleride bir başka ürünle destekleyerek pazar yapıyor.Anti spam agent üzerinde word tanımlama alanı var. http://exchangeinbox.com/article.aspx?i=104  size gelen belirli kelimelermi yoksa farklı farklı kelimeler mi geliyor? Antispam agentte gözüme çarpmadı ama gfi mail essentialda direk olarak ülke seçerek bunları engelleme var.Umarım yukarıdaki tanımlama işinize yarar , bunun dışında antispam agentte ülke karakter bazlı kısıtlama benim gözüme çarpmadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/06/2011 00:26
Paylaş: