Bazı domainler enge...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazı domainler engellenemiyor  

  RSS
osmantemel
(@osmantemel)
Üye

Merhaba exchange 201 sp1 kullanıyorum. Sistemde bir virüs var sanırım. Saçma sapan mailler kuyrukta. Az ama genede hoş değil. Bende virüs nerede bulana kadar şöyle yaptım. Transport rules dan cozumpark taki makalelere bakarak rule yazdım.Kuyruktaki mail adreslerine bakarak onları bu rule ekledim. Ama hala mail ler gitmeye çalışıyor. Kuyrukta Sizce neden olabilir. Tsk.

Alıntı
Gönderildi : 16/06/2011 03:39
Haci BİLGEN
(@HaciBiLGEN)
Üye

[quote user="osmantemel"]Merhaba exchange 201 sp1 kullanıyorum. Sistemde bir virüs var sanırım. Saçma sapan mailler kuyrukta. Az ama genede hoş değil. Bende virüs nerede bulana kadar şöyle yaptım. Transport rules dan cozumpark taki makalelere bakarak rule yazdım.Kuyruktaki mail adreslerine bakarak onları bu rule ekledim. Ama hala mail ler gitmeye çalışıyor. Kuyrukta Sizce neden olabilir. Tsk.[/quote]


Merhaba.


Hocam.  Muhtemelen gizli vüris dosyası vardır bilgisayar guvenlık modtan.  Ağ desteklı guvenlı mod'u Acın sonra anti my malwere  kurun bi vüris  taraması yapın . Sorununuz Çözulecektir..

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/06/2011 12:47
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

Selamlar ,

Ortamınızda  spam yapmaya çalışan bir botnet'e bağlı bir client var galiba. Exchange 2010 kendi üzerinde relay'a  açmamış iseniz  authentication yapmadan mail göndermez exchange kullanıcılarınızdan birisi bu maili gönderiyordur kullanıcıların tamamında  güvenilir  bir anti-virüs yazılımı  ile  tarama  yaptırabilirsiniz .

Eğer şüphelendiğiniz  bir  makine  var ise  güvenli modda  açıp buradaki temizleme  araçları ile bir tarama  yaptırınız. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/06/2011 13:08
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Virüs olduğuna nasıl emin oldunuz? Sistemde antivirüs kurulu değil miydi? Kuyruktaki hata kodlarını paylaşabilirmisin

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/06/2011 02:15
osmantemel
(@osmantemel)
Üye

Hata Kodu :

451 4.4.0 Primary target IP address responded with: "421 4.2.1 unable to connect" Attempted failover to alternate host , but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2011 03:26
osmantemel
(@osmantemel)
Üye

Ayrıca arkadaslar bir şey daha sormak istiyorum. server configuration>hub transport>receive connector deki permision gurup ve authencation tablarındaki seçenekleden hangileri işaretlii olmalı ve bu seçenekler ne işe yarıyor. Çok uzun süredir bu tabları anlamadım. Mesela anonymous seçneğinin işaretini kaldırınca mail alamıyorum. Pop3 servisi kapalı imap açık buna göre hangileri işaretli olmalı. Bütün kullanıcılar uzak masaüstü ile terminal servera bağlanıp burada benim ayarladığım oturumlarla hem mail hem dosya paylaşımı hemde muhasebe tarafını hallediyorlar. Cep telefonları owa ile bağlanıyor. tsk.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2011 12:31
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Kuyruktaki hata kodu dns kayıtlarında dolayı oluşmakta. mx,ptr ve spf kayıtlarını kontrol ediniz. Anonymus seçeneği ise anonim olarak yani dışarıdan mail almanızı sağlar. İşareti kaldırmayın.

Pop3 kapalı ise servisin stop olması yeterlidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2011 04:22
Paylaş: