Forum

Exchange server spa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server spam mail gönderiyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,432 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Exchange 2010 sp1 kullanıyorum. Ve exchange server ım dışarıya spam mail atıyor. Hangi kullanıcıda virüs var bulamadım. Kuyrukta bekleyen mailler var siliyorum tekrar geliyor. Gonderen kişi olarak 289v9s8dfgdgdh3453h4m(476)*[email protected] gibi birşey gözüküyor. Ne önerirsiniz. Öncelikle bu maillerin gönderimini en acil nasıl durdurabilirim. Mesela exchange e şu domainlere mail gönderme nasıl derim. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/06/2011 03:39

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

mxtoolbox.com dan domainizi test edin,ve relaye açık olmadığına emin olun,domaininiz eğer relaye açık değilse mail serverda virus trojan benzeri bir şey olma ihtimalide olabilir.kontrol etmekte fayda var,antispam için bir cihaz kullanıyorsanız smtp out mailler için authentication kullanmanızı öneririm.

Gönderildi : 08/06/2011 15:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange Server 2007 üzerinde kuyruk ve loglardan istemci ip adresini bulmanız çok zor, çünkü geriye dönük baktığınız zaman mailbox server' ın ip adresini görecek ve buradan da geriye doğru gitmeniz gerekecek ki zaten spam yağmuru ile şişen loglarda bunu bulmanız nerede ise imkansız.

eğer çok sayıda posta kutusu yok ise hesapları disable edip teker teker açarak sorunlu bilgisayarı bulabilirsiniz veya network üzerinde tarama yapabileceğiniz bir tool var mı ?

Ayrıca send connector izin grubu olarak internet ise onu geçici olarak internal' a çekerek sadece kimlik doğrulama sonucu mail gönderimini sağlayabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2011 16:59

(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

pOP3 açık olması bir şey değiştirirmi. Bunun üzerinden gönderim olabilirmi.Ayrıca Receive connectorde Authentication be permisson group da izinler nasıl olmalı. Send connector kısımında internal kısımını bulamadım eğer yaparsam neden geçici olarak yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 09/06/2011 11:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Sizin ilk anlatımınızdan relay sorunu içerde gibi geldi eğer bundan emin değilseniz zaten connectorleri silip tekrar varsayılan izinler ile oluşturun ve sorduğunuz tüm sorular için bizler makale yazdık onları okumanızı tavsiye ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/06/2011 12:10

Paylaş: