Forum

2003 server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server üzerinde exchange server 2003 uninstall sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
437 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 675
Noble Member
Konu başlatıcı

herkese merhabaalr daha önce servere exchange server 2003 kurmuştum ve birde domainim olan electronichobby.org için 2 mail user yaratmıştım sonrasında uninstall etmek isterken bir hata oluştu ve serveri kapatmak zorunda kaldım sonrası ise işin içinden çıkılmaz bir hal aldı en nihayetinde reinstall edebildim bu seferde her ne nasıl olduysa exchange menüleri çalışmaya başladı fakat iisdeki web servislerim bir türlü start olamadı 3 sefer  serveri resetledim sonrasında işi garantiye almak için exchange serveri tamamen sistemden kaldırmak için add remove programsda exchnage server üzerinde uninstall dedim ve aşağıdaki ekranda olduğu gibi uninstall seçeneklerini seçtim bu seferde aktif kullanıcı mailboxlarıolduğuna dair hata vermeye başladı ve bir türlü uninstall edemedim bu konuda ki fikirleriniz nelerdir ve bu exchange serveri sistem üzerinden nasıl kaldırıp yenisini kurabilirz?

herkese şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/06/2008 02:03

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

bendede aynı problem arkadaşlar bu hatayı veriyor...

Gönderildi : 18/06/2008 02:13

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Hiç bir mailbox olmadıgından emin olurmusunuz .

Gönderildi : 18/06/2008 02:37

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

mailbox var hocam zaten iki kullanıcının mailboxı nasıl kaldırmam gerekiyor peki exchange'i sistemden program ekle kaldırdan değilmi...

Gönderildi : 18/06/2008 02:45

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

eser bey cevabınız için teşekkürler ama şimdide başka bir soru ortaya çıkacak zaetn ben mailboxları nereden tam olarak nasıl görebilirim hangi menu altınd ave bu mailboxları kullananlarıda nasıl nereden görebilir vede kesinlikle bunları nasıl silebilirim? şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/06/2008 02:45

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

saırım active directory users and grupsa baktığımda bir tek administrator kulanıcısı kalmış bundan mailboxunu nasıl sileceğiz veya move edeceğiz?

Gönderildi : 18/06/2008 03:02

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

mailbox nasıl silinirmiş sanırım buldum active directory users e gidip user üzerinde sağ tuş exchange task next ve sonrasında delete mailbox deyince mailboxu sanırım siliniyormuş birazdan exchange de silinirse tam cevabı vermiş olacağım.

Gönderildi : 18/06/2008 03:07

Paylaş: