GAL Photos in Excha...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

GAL Photos in Exchange 2010 / Outlook 2010 problemi  

  RSS
Akin BOREKCI
(@AkinBOREKCI)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

İki sorum olacak.

Birincisi; Exchange 2010 üzerinden kullanıların thumbnail photo ayarlarını yaptım ve fotoğraflarını yükledim. Yeni mail atma sırasında to kısmında  fareyi üstünde tuttuğumda kişi resmi çıkıyor, fakat alt tarafta mail atılacak kişi resimleri çıkmıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir.

İkincisi; Exchange 2010 ortamında X contact hem GAL içinde hemde kullanıcının outlookunda bulunan local contacts klasöründe var ise hangisinin bilgileri mail atarken baskın gelir. Biraz karışık oldu sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.

 Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 27/05/2011 20:23
Akin BOREKCI
(@AkinBOREKCI)
Üye

Birinci problemle ilgili ekran görüntüsü.

 Ekran Goruntusu

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/05/2011 20:27
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

1. soru; to kısmında user a çift tıkladığınızda veya üstüne geldiğinizde görünen resim exchange ile online bağlantı kurularak alınan görüntüdür, aşağıda status updates kısmında ki kısım ise resmi OAB'den indirir. OAB ile ilgili bir problem olabilir. Test için yapmanız gerekenler;

1.OAB yi manuel olarak indirin

2. sağ alt köşede ki outlook ikonuna ctrl tuşu ile birlikte sağ click yapıp Test e-mail auto configuration a tıklayıp test etmek çıkan sonuca göre OAB yi inceleyin.

2.soru ise; ilk önce kayıtlı local contact'a bakar. local contact var ise zaten to kısmında auto complete olarak gelir.GAL kayıtları otomatik listelenmez

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/05/2011 21:49
Akin BOREKCI
(@AkinBOREKCI)
Üye

Merhaba Buğra Bey,

Aslında ayarları doğru yapmışım. 2 günü gibi bir sürede bütün istediklerim gerçekleşti. Biraz sabırlı davranmam gerekiyormuş.

Bilgi için çok teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/06/2011 20:17
Paylaş: