Forum

2007 exchange sunuc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2007 exchange sunucu testinde iç domain ismini getirmesi hakkında

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
637 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sunucu sağlıklı çalışıyor, dışarı mail atıyor ,alıyor. ancak bir kaç domaine mail atarken (herzaman değil) tuhaf bir şekilde maillerim geri dönüyor. Hata aşağıdadır, sormak istediğim şu, anlaşılan benim sunucum dışarıya mail gönderirken kendi local ismi ile gönderiyor ve karşı sunucunun spam filtresine takılıyor. bu sorunu nasıl çözerim

Şu kuruluş iletinizi reddetti: myantispam.ihs.com.tr. hatasını vererek

Yöneticiler için tanı bilgileri:

Sunucu oluşturma: ex.exchangesrv.local

[email protected] myantispam.ihs.com.tr #550 5.1.1 [email protected]: Recipient address rejected: undeliverable address: host 94.138.xxx.31[94.138.xxx.31] said: 550 sorry, no mailbox here by that name. (#5.7.17) (in reply to RCPT TO command) ##

Gönderildi : 23/05/2011 20:20

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhabalar ,

Attıgınız  mail box  bulunmuyor yani yanlış bir  adrese  mail atıyor  olabilirsiniz.  550 sorry, no mailbox here by that name : bu isimde  bir mailbox yok.

Gönderildi : 23/05/2011 20:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hata o olarak gözüksede , o mailbox var ve sürekli mail trafiği yaşıyorum o adresle, yani sorumun cevabını alabilmiş değilim.

Gönderildi : 24/05/2011 11:38

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

spamlist de olduğunuz için bu ve bazı domainlere mail atamıyorsunuz. zaten karşı tarafın antispam sunucusu tarafından mailinizin kesildiği gözüküyor.

sorunu başka yerlerde aramayın.

Gönderildi : 24/05/2011 11:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Buğra Bey merhaba, spam listte değilim, mxtoolbox tan kontrol ediyorum herzaman, sadece bir listede varım, zaten o listede olmayan yoktur. UCEPROTECTL2 bu listede sanırım tüm ttneti listesine almış görünüyor, bu arada adsl kullanmıyorum.

evet buğra bey karşı sunucu mailimi kesmiş ama bu sanırım benim mail uzantımla alakalı yani ileti seçeneklerine baktığımda ve sunucumu uzaktan test ettiğimde benim iç domain adımı veriyor.

Received: from ex1.excsrv.local ([192.168.1.101]) by ex1.excsrv.local <-- ben bu görünen adresi com.tr şeklinde görmek istiyorum, sanırm karşı sunucu beni bu yüzden spam sanıyor

Gönderildi : 24/05/2011 12:24

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

o kısım normal

eğer gerçek domaini temsil eden doğru bir accepted domain ve bu accepted domaine sahip bir mail adresinden mesaj gönderiyorsanız başka birşeye gerek yok.

PTR ve SPF kaydınızı da kontrol edin. Bu 2 kayıt da sorun olması dışarıya atılan mailleri direkt olarak etkiler.

Gönderildi : 24/05/2011 12:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Received: from ex1.excsrv.local ([192.168.1.101]) by ex1.excsrv.local <-- bu kısım normalmi?

eğer gerçek domaini temsil eden doğru bir accepted domain ve bu accepted domaine sahip bir mail adresinden mesaj gönderiyorsanız <--evet gerçek bir domainden gönderiyorum.

,reverse(ttnette kayıtlı) SPF kaydım hosting firmasında mevcut mx ve a kayıtlar benim sabit ipime yönlendirilmiş durumda, az öncede denedim hotmail,yahoo,gmaile gayet güzel mail gidiyor ve alabiliyorum.

o zaman bende sorun yoksa bu myantispam.ihs.com.tr beni niye reddediyor anlayabilmiş değilim. ben en üstte yazdığım .local domain adı ve yerel ip adresinden kaynaklı sanıyordum

Gönderildi : 24/05/2011 13:26

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

.local yazması gayet doğal ve sorunun bununla alakası yok

ihs ile görüşmeniz en mantıklısı

Gönderildi : 24/05/2011 13:32

Paylaş: