Forum

Exchange 2010 datab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 database sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2003 ent R2'ten exchange server2010 SP1'a geçiş yaptım. Kullanıcıların mailboxlarını yeni servera taşıdım. Ancak 9 kullanıcının database'i otomatik olarak değişmedi. Hala eski database'i görmekte. Bu yüzden owa'ya bağlantı sağlayamamaktalar. Move request'ten resume request yaptığımda bu 9 kullanıcı failed da düştü. Diğer kullanıcılarda sıkıntı yok. Outlook'u kapatıp açtıklarında yeni e-mail accountstaki ayarlarda yeni server'ın adı gözükmekte ve yeni owaya erişebilmekteler. Daha önce bu sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler

Gönderildi : 09/05/2011 18:14

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba,

Farklı bir DB' ye taşımayı denermisiniz. veya taşımak istediğiniz DB' nin özellikleri (boyut, kural vb...) ne uyum sağlayamadığı için hata vermiş olabilir

Gönderildi : 09/05/2011 18:24

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunun nedenini buldum sync confilcts ve deleted itemslardan kaynaklanıyor. Bunları temizledikten sonra yeni sisteme mailbox taşınımı sağlandı. Ayrıca bu sorunla karşılacak arkadaşlara bir tavsiyem daha var. Maillerdeki headerlara da dikkat etsinler. Eğer karakter ile ilgili sıkıntılı olan mail varsa bu sorun da taşımayı engelliyor.

Gönderildi : 10/05/2011 17:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler. Geçmiş olsun.

Gönderildi : 12/05/2011 18:18

Paylaş: