Forum

Exchange SMTP Sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange SMTP Sorunu hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange server için kullanılan hostingi değiştirip başka bir firma üzerine taşıdık. Gerekli DNS ve MX kayıtlarını yaptırdım. Fakat dışardan mail gelmiyor. içerden atılan mail e cevap yazıldığında gidiyor. Gmail den mail attığımda verdiği hata aşağıdaki gibidir;

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 503 503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server. (state 14).

Exchange 2003

Isa2004

Gönderildi : 20/04/2011 16:26

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Yönlendirme işlemini nezaman gerçekleştirdiniz?MX kayıtlarının geçerli olması 24 saati bulabiliyor.Yönlendirmede bir sorun yok ise; muhtemelen MX kayıtlarınızda oluşan bir hatadan dolayı mail alamıyorsunuz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/04/2011 16:51

(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun düzeldi galiba. Bazı adreslerden mail gelimor diye bilgi aldım. Kendi gmail adresimden gönderemiyordum ama başka adresten gidiyordu. Bu MX kayıtlarının tam oluşmamasından kaynaklanıyordu sanırım değil mi ?

Gönderildi : 21/04/2011 20:51

Paylaş: