Forum

Exchange Mail Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail Yönlendirme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sizlere iki sorum olacak exchangete çok iyi olmadığımı baştan belirtmek isterim bu belki çok kolay ama lotus notes kullandım bu zamana kadar o yüzden exchangete biraz zorluk çekiyorum.

1. Bir arkadaşımız işten ayrıldı. ve bu arkadaşımıza gelen mailleri x ve y kişiye yönlendirme yapmak istiyorum. AD ayrılan kişinin özelliklerinde "Exchange General" sekmesinde Delivery Optionsta forward edebiliyorum ama bir kişiye müsade ediyor. 2 veya daha fazla kişiye nasıl yönlendirebilirim?

2. Çalışan birinin giden ve gelen maillerini nasıl yönlendirebilirim? Örneğin Ahmet kullanıcısına gelen mailler benim mail boxıma düşsün. aynı şekilde ahmet kime gönderiyorsa mail benim gönderilmiş öğelerime düşsün veya inboxıma?

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 04/03/2008 16:36

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

1 - Bunun için bir distrubiton group oluşturup bu group a o kişleri uye yapıp o grubuda forward yaptırabilrisin.

2-Bunun için ise ahmedi başka bir mailbox storage alıp orda mail arşiv yapman lazım bu sayede ahmedin bütün giden ve gelen mailleri senin belirleyecegin bir kullanıcıya kopyası düşer..

Gönderildi : 04/03/2008 16:46

(@MuratOzcan)
Gönderiler: 4
Active Member

2 ncisini nasıl yapacağım?

teşekkürler 

Gönderildi : 23/05/2008 20:23

Paylaş: