Forum

Exchange 2010 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Mail Gönderme Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
308 Görüntüleme
(@denizkuzal)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Exchange 2010 kullanıyorum ve üzerinde 4 tane accepted domain bulunuyor. Bunlardan üç tanesi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak bir tanesi ile mail gönderimi gerçekleştiremiyorum, mail alma işlemi ise sorunsuz gerçekleşiyor.  Sorunlu olan domaine ait bir mail adresi ile mail göndermeyi denediğimde mail gönderildi görünüyor ancak gönderilmiyor ve herhangi bir hata logu da düşmüyor. Dolayısıyla soruna sebep olan seyi bir türlü tespit edemedim. DNS kayıtlarını inceliyorum herhangi bir sorun yok. Send connector'de sorun var diyeceğim ama diğer domainler sorunsuz çalışıyor. Blacklist problemi de yok. Zaten tüm domainler tek ip üzerinden çıkış yapıyor. Sorunu nasıl çözebileceğime dair önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 20/04/2011 14:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

queue viewer a bakın eğer mail gitmiyorsa orda bekler yanında da neden gitmediğine dair hata mesajı bulunur.

Gönderildi : 20/04/2011 14:38

(@denizkuzal)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

queue viewer'a baktım mailler orda da yok. Ama gözden kaçırdığım bir ayrıntıyı fark ettim. websense e-mail security kullanıyoruz ve websense tarafından mail gönderemeyen domainden çıkan maillerin karantinaya alındığını gördüm ve websense ile iletişime geçtim. Sorunun çözümü için beklimek dışında yapabileceğim birşey klamdı artık.

Öneriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/04/2011 14:58

Paylaş: