Forum

exchange 2003 exter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 external contact

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
388 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar exchange 2003 sp2 kullanıyorum.

Exchange 2003 smarthost yapısı çalışıyor.

içerde recepient policy ile %g.%[email protected] mail policy ile kullanıcıların mail adreslerini uyguladım. şöyle bir sıkıntı var.

ad den conctact diyerek aynı domain adına sahip contoso.com uzantılı bir mail adresini external email adres olarak ekledim.

fakat içeriden bu extenal email adres olarak eklenen mail adresine mail göndermek istediğimde

E-posta sistemindeki bir yapılandırma hatası, bu iletinin iki sunucu arasında gidip gelmesine ya da iki alıcı arasında birbirlerine iletilmesine neden oldu. Sistem yöneticinize başvurun.

hatası veriyor contactı silip göndermeye çalıştığımdada alıcı yerinde yok hatası vermekte..

aynı senaryoyu exchange 2010 yapısında kullanıyorum contact email olarak external ekledim onda hiç bir problem olmuyor göndermede...

teşekkür ederim...

Gönderildi : 12/04/2011 17:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33047
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange Server 2003 üzerinde şirket içerisinde exch tarafından store edilen bir mail adresi ile kontak açmanız zaten bir hatadır ki bu mail exch tarafından iletilmek istenir, iletilecek mail adresi kendi yönettiği bir domain' e ait olduğu için içeride bunun posta kutsunu arar ancak olmadığı için mail' in iletilmesi mümkün değildir. Exchange 2010 da bu olmuyor diyorsunuz ya çok merak ettim ne oluyor mail gidiyor mu 🙂 gidiyor ise nereye gidiyor ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2011 13:00

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba hocam. evet mail gidiyor herhangi bir problem kullanıcın mailbox ına ulaşabilmekte 2010 da exchange...

Gönderildi : 14/04/2011 14:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33047
Illustrious Member Yönetici

merhaba hocam. evet mail gidiyor herhangi bir problem kullanıcın mailbox ına ulaşabilmekte 2010 da exchange...

Bu cümleden ne anlamalıyım ? Mail gidiyormuş ki gidiyor ise kullanıcı mailbox' ına diyorsun yani bu kontaktı hani ? Sanırım sen Mailbox Enable Contact açtın ?

http://www.msexchange.org/tutorials/Understanding-Mailbox-Enabled-Mail-Enabled-Recipients.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2011 18:08

Paylaş: