Forum

2010 owa acılmıyor

Bildirimler
Hepsini Temizle

2010 owa acılmıyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

2010 kurdum owa acılmıyor aşağıdaki hatanın çözüm yolunu bulamadım

Detailed Error Information Module IIS Web Core Notification MapRequestHandler Handler StaticFile Error Code 0x80070002 Requested URL https://192.168.16.5:443/owa Physical Path C:\inetpub\wwwroot\owa Logon Method Anonymous Logon User Anonymous

Gönderildi : 11/04/2011 14:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33007
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Şiret içerisinden mi yoksa şirket dışından mı bağlanmayı deniyorsunuz ? Sertifikanızın süresi ve bağlanmaya çalıştığınız makine için güvenli kök dağıtım otoriteleri arasında mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2011 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam lab ortamında kurdum makinayı ve localde bu hatayı veiryor. diğer soylediğiniz detayları nasıl kotrol ederim

explorerde bu web sitesine devam et diyorum (önerilmez) sonra ;

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Gönderildi : 11/04/2011 18:54

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

OWA nın fiziksel pathinin bu olmaması gerek. inetpub\wwwroot dizini altında OWA isimli klasörü sizmi oluşturdunuz?

C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\ClientAccess\Owa ilgili dizinler burada olmalı.

İsterseniz EMC dan dizinleri resetleyiniz.

Gönderildi : 11/04/2011 20:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\ClientAccess\Owa dizini bulunmakta ama diğer dediğinizi ben oluşturmadım. iis ile ilgilimi bu anlıyamadım doğrusu. nedir hocam bu ?

Gönderildi : 11/04/2011 20:31

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Exchange kurulumunda herhangi bir hata aldınız mı?

Bahsetmiş olduğum dizinin bulunması gerekli. Client Access Server rolünü yüklediniz değil mi?

Gönderildi : 11/04/2011 20:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam exchange konsolu acınca client access rolunu görüyorum. setup tekrar calıştırdım roller yuklenmemiş gibi görülüyor. ben zaten hata yapıyorumda nerede yapıyorum onu bulamadım.

Gönderildi : 11/04/2011 20:51

(@Anonim)

biliyorum çok geç cevap yazmış olacağım ama sorunuzun cevabı aşağıdaki linkte çözümü ile mevcut..wildcard ile ilgili bir sorununuz var.server 2003 ve server 2008 için anlatım görsel olarak mevcut.

http://learn.iis.net/page.aspx/508/wildcard-script-mapping-and-iis-7-integrated-pipeline/  

Gönderildi : 03/08/2011 03:35

Paylaş: