Forum

Exchange 2010 u sis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 u sistemden kaldıramıyorum.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba elimizde iki adet exchange 2010 SP1 var, bunlardan birisini kaldıracağım fakat ne database i silebiliyorum nede public folderi böyle olunca uninstall olmuyor, public folderler arasında replikasyon var. Bu konuda ne yapabilirim. internet üzerinde biraz araştırma yaptım ama sonuca ulaşamadım. Diğer kalması gereken sunucuya da zarar vermek istemiyorum.

Abdullah

Gönderildi : 29/03/2011 21:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

public folder replikasyonunu kalacak olan sisteme verin. yada vericek şekilde configure edin.

daha sonra database içinde hiçbir mailbox bırakmayın. hepsini sistemde kalacak olan exchange servera taşıyın...

ondan sonra kaldırabilirsiniz. yine de kalkmazsa adsiedit ile temizlik yapıp kullanılmayacak olan exchange serverı silebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 29/03/2011 22:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Hocamin dedigi tasima isleminden sonra adsi edit icin asagidaki islemleri uygulayabilirsiniz.

The public folder database “\DC\Public Folders” contains folder replicas. Before deleting the public folder database, remove the folders or move the replicas to another public folder database. For detailed instructions about how to remove a public folder database, see http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=81409.

Adsi edit üzerinden aşağıdaki değerlerin olduğu dizine girerek gerekli öğeleri siliniz.
Configuration->Configuration-> Services-> Microsoft Exchange -> First Organization-> Administrative Groups-> Exchange Administrative Group-> Servers-> Server name-> Information Store-> First Storage Group.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2011 00:18

(@AbdullahBolturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şu anda kaldırılacak Exchange 2010 da database inde herhangi bir mailbox bulunmuyor, bütün mailboxlar taşında, public folder replica yapıldı diğer sunucuda herşey sorunsuz çalışıyor, kaldırılacak sunucuda database ve public folderden dolayı uninstall çalışmıyor, public folder ve database lerde silinmiyor, databaseleri dismount edip database dosyalarını silip yeniden oluşturmaya çalıştım oda olmadı.

Gönderildi : 30/03/2011 00:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Yukaridaki gibi adsiediti temizleyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2011 01:43

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Şimdi aynı durum bende de var , ADSIedit'le bakınca uzun zamandır sistemde olmayan ve uninstall edilmeden sistemden çıkarılmış bir sunucunun bilgileri çıkıyor karşıma. İşin garibi Servers sekmesi altında sadece bu sunucunun adı var, şu anda tüm rolleri üstünde tutan sunucu ile ilgili hiç bir kayıt yok, kalrıdmaya çalıştığım sunucu da yok, sadece var olmayan bir eski sunucunun kaydı var. Bu sunucunun adından itibaren herşeyi silsem servers sekmesinden sonuç ne olur sizce ?

Gönderildi : 04/05/2011 12:28

(@AbdullahBolturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

biz kaldırdık o eski sunucu bilgilerini adsi edit ile bir sıkıntımız olmadı şu anda sistem çalışıyor.

Gönderildi : 04/05/2011 13:11

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Public Folder Management Console'dan System Publics Folders altındaki klasörleri elle siliyoruz, silinmeyenleri bırakıyoruz. Sonra tekrar uninstall yapmayı deniyoruz ve sorunun çözüldüğünü görüyoruz.

Gönderildi : 04/05/2011 13:40

Paylaş: