Forum

Exchange 2007 Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Server Smart host

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@TufanYazici)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, exchange 2007 serverda, atilan bazi mailleri smart host tanimlayarak sms gateway yazilimina gondermeye calisiyorum, sms gateway yazilimi basic authentication ile calisiyor ve kullanici ismi ve sifre girilmesi zorunlu, fakat exchange 2007 serverda olusturmus oldugum smart host send connectorde basic authenticationda sifre kayit olmuyor ve gonderilen mesaj sms gateway yazilimina ulasmasina ragmen authenticate olamadigi icin mesaji gonderemiyor.

Exchange 2007'de Smart host Send connectorde basic authentication sifresini nasil kayit edebilecegim konusunda yardim istiyorum.

Not:Daha evvelden exchange 2000 calisirken send connector kisminda bu sifre kayit oluyordu ve sms gatewaye mesajlar gidiyordu.

Gönderildi : 10/06/2008 14:49

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

(@TufanYazici)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, bu ayarlari daha once inceledim send connectoru olusturuyorum ama sifreyi yazip ok dememe ragmen authenticate olmuyor send connectorun ayarlarina girip baktigim zaman sifre yerini bos goruyorum.

Gönderildi : 10/06/2008 17:51

(@TufanYazici)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunu cozdum, authentication ile degil mesaj boyutu ile alakaliymis durum, mesaj bos yada 160 karakterden uzun olunca sms server mesaji kabul etmiyormus, yardimlariniz icin tesekkur ederim, iyi calismalar.

Gönderildi : 10/06/2008 20:17

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Geri bildirim için teşekkürler.

SMS oldugunu o kadarda sölemişsin nasıl atladık  ::))

Gönderildi : 11/06/2008 02:42

Paylaş: