Forum

Artık sistemde olma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Artık sistemde olmayan Exchange 2010 u silmek

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba başlık bile bulamadım açıkcası 😀 Sırasıyla anlatıyorum ...

1) Server 2008 R2 SP1 ortamda DC olarak çalışmakta

2) Hyper-V üzerine Server 2008 R2  kurulup domaine üye yapıldı.Üzerine Exchange 2010 kuruldu ve testleri yapıldı. Sonra bazı sorunlardan dolayı silindi. 

3) Hyper-V üzerine yeni bir server 2008 ve Exchange 2010 kuruldu. Exchange sorunsuz çalışıyor fakat daha önce sildiğim mail server sunucular listesinde.Database dosyaları unmount olarak görünüyor.

Eski Sunucuyu ve databaselerini silemiyorum.Üstelik Administrator hesabınında eski serverda mailboxı görünüyor.Sunucuya ulaşılamadığı için database taşıma veya silme komutları hata veriyor. Nasıl kurtulabilirim bundan. Teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2011 23:27

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar sanırım konu açmakta acele ettim. Adsiedit aracı ile sorunu giderdim. Bilginize.

Gönderildi : 26/03/2011 02:50

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Selamlar ; nasıl yaptığınız da kısaca anlatabilir misiniz?

Adsiedit ile şuraya ulaştım ;

Configuration/Services/Microsoft Exchange/[bizim domain]/First Administrative Group/Servers.

Şimdi burada 3 adet exchange server görünüyor, iki tanesi ölü ve hatta kapalı, bir tanesi açık ve tüm iş bu sunucunun üzerine çekilmiş vaziyette çalışıyor.

Şimdi bu iki çalışmayan server'la ilgili bilgileri buradan sağ tuşla sil dersem sorunsuz olarak kaldırmış oluyor muyum?

NOT : Benim exchange sunucular 2007 ama konu kirliliği olmaması açısından buradan devam etmek istedim.

Gönderildi : 01/04/2011 12:00

(@gokhansarrafgil)
Gönderiler: 66
Estimable Member

Son olarak hangi aşamaya ulaştınız? Bizede bildirirseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Gönderildi : 01/04/2011 12:27

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Şu aşamadayım ;

Adsiedit ekranında Configuration/Services/Microsoft Exchange/[bizim domain]/CN=Exchange Administrative Group (FYDIBOHF23SPDLT)/Servers. Yolu altında

CN=Domain-exc
CN=Domain-exc07
CN=Domain-exc2007

Şeklinde üç sunucuyu görüyorum. Bunlardan sadece exc2007 olan aktif ve çalışıyor, diğer iki sunucu kapalı.

Ayrıca tüm bu sunuculardan önce kurulup silinmiş olan bir sunucunun adı da First Administrive Group altında görünüyor.Herşey birbirine girmiş, hiç bir düzenleme yapılmadan oradan oraya DB'ler taşınmış ve replike edilmiş şimdi benim burayı temizlemem gerekiyor.

artık var olmayan exc,exch,exc07 sunucu isimlerinin üzerinde sağtuş ile sil yapmam yeterli midir? başıma bir iş alma olasılığım var mı ?

Gönderildi : 01/04/2011 12:36

Paylaş: