Forum

external bağlantıla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

external bağlantılar için sertifika sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
299 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

"Video - Exchange Server 2010 Sertifika Yükleme İşlemleri" videosunda anlatılanları  adım adım yaptım. lokal erişimde sorun yok, çalışıyor ancak ben server üzerinde oluşturdugum bu sertifikaları internetten örneğin mail.sirket.com dan owa ya girmeye çalışırken otomatik yükletebiliyor muyuz? ben elle sertifikaları yüklettiğim zaman external owa girişlerinde de sertifikayı yükledi. bunu lokaldeki gibi otomatik yaptırabilirmiyiz yoksa global sign gibi yerden mi sertifika almak lazım? 

teşekkürler..

Gönderildi : 23/03/2011 19:09

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Dışarıdan bağlantı kuran bilgisayarlar için sertifika satın almak zorundasınız. Sertifika alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken adımlar mevcut örneğin tek bir subdomain adına alacaksanız mail.domainadı.com gibi owa erişiminizinde bu şekilde yapılandırılmış olması gerekmektedir. Aksi durumda sertifikanız birşeye yaramaz.

Gönderildi : 23/03/2011 19:23

(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim. peki benim yapyığım gibi sunucunun /certsrv sine bağlanıp ordan download ettiğim sertifikayı manuel yüklememin bir sakıncası var mı? zaten client sayım az, hepsine yuklerim gerekirse 🙂

Gönderildi : 23/03/2011 19:26

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Hayır hiç bir sakıncası yok , kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 23/03/2011 19:28

Paylaş: