Forum

Microsoft Mail

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Mail

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

Bir firmada Microsft mail kurulu bir sistemle karşılaştım.Standalone çalışan bir Win2003 , ortamda domain yok workgroup mantığıyla çalışıyorlar. Bilgi işlem çalışanı microsoft mail kurmuş 1-2 yıldırda kullanıyorlarmış fakat çalışan ayrılınca sorunlar başlamış.Daha önce hiç microsoft mail kullanmadım hatta görmedim.Server da sadece paylaştırılmış bir klasör ve kullanıcıların outlook larında postahanenin adresi \\server\xxxx gibi bir tanım var , outlook 2000 kullanırken bu tip bir mail sunucu tanımlaması vardı 2003 te böyle bir şey kalmadı sanırım.Microsoft mailde nasıl bir mantıkla kullanıcı tarafında tanımlama yapılır ve mutlaka ofis 2000 mi kullanılmalıdır.

Sorun anlamsız karışık geldiyse özür dilerim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/06/2008 21:06

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

MS MAil demiş olduğunuz POP3 servisi olmasın.

AD ile tümleşik çalışır.
Pop 3 servisi üzerinden mevcut kullanıcıya mail boz oluşturabiliyor veya POP3 manager ekranından yeni kullanıcı oluşturabiliyorsunuz.

Not : 5 MB sonrasında problem yaşanır. Merkezi yedekleme yapamazsınız. Ücretsiz bir hizmetdir. vb.....

Gönderildi : 10/06/2008 00:55

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Detaylı bilgi aşağıdadır. 

[img] [/img]

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Windows_POP3_Service.html

Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/06/2008 00:56

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba Uygulama Microsoft PostOffice imiş. Kullanıcıda  exchange istemci toolu nu çalıştırdım. yeni posta hesabı eklerken diğer seçeneğinde microsoft mail (mapi) çıktı  ve server da paylaşıma açılmış \\server\qwo000 gibi bir liki gösterdim server da ki kullanıcı adı ve şifre ile doğrulama yaptım. Tamamen tesadüfen deneme yanılma yolu ile buldum. 

Yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 24/06/2008 22:10

Paylaş: