Forum

Exchange 2010 Datab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Database eklerken alınan hata

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Exchange 2003 'ten 2010'a geçiş yaptıktan sonra Public Folder otomatik olarak Mount olmadı, Sanırım DB'yide oluşturamamış, öyle olunca ben o kaydı ADSIedit'ten sildim ve yeniden oluşturmak istedim, denediğim zaman aldığım hata şu şekildedir, (evente kaydı düşmüyor, oluşturma ekranının hatası)

Error:

Exchange is unable to create a public folder tree for the public folder database that you specified.

Active Directory operation failed on mailserver.test.com. This error is not retriable. Additional information: Access is denied.

Active directory response: 00000005: SecErr: DSID-03151E07, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

The user has insufficient access rights.

Adsi editten databases klasörüne full yetki vererek denedim ama işe yaramadı.

Bilginize.

Gönderildi : 15/03/2011 15:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

başlık exchgange 2010 , ama içerikte 2003 geçiyor

cevap vermek isteyenler icin yanıltıcı olabilir 

Gönderildi : 15/03/2011 17:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

başlık exchgange 2010 , ama içerikte 2003 geçiyor

cevap vermek isteyenler icin yanıltıcı olabilir 

Merhabalar,

uyarı için teşekkür ederim, yazarken hata yapmışım şimdi düzelttim,

Gönderildi : 15/03/2011 17:54

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

db oluşturma ekranında mount database seçeneğini işaretlemeden işlemi tamamlanıp daha sonra mount yapmayı deneyebilirmsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/03/2011 18:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

o şekildede denedim, hiçbirşey farketmedi aynı hatayı alıyorum.

Gönderildi : 15/03/2011 18:46

(@yasarcugalir)
Estimable Member

http://support.microsoft.com/kb/954699

Gönderildi : 16/03/2011 18:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bu dökümana dikkat ettim, bendeki durum Folder Hierarchies'in ve altında Public Folder diye birşey göremiyorum, sanırım yetkisel bir durum oluşturamıyor burada, yetkiyi kökten çözsem sanırım otomatik oluşturacak, ancak oraya ve ondan öncesine Administrator'e Full access'te versem yinede oluşturmuyor, ellede oluşturup yeniden database'i create et dediğimde verdiği hata, Folder Hieracies in altında Public Folder zaten var diyor, full yetki de verince değişmiyor ve database'i oluşturamıyor..

Gönderildi : 16/03/2011 19:18

(@yasarcugalir)
Estimable Member

adsiedit ile baktığınızda "CN=Services,CN=Microsoft Exchange,CN=ORGANIZATION,CN=Administrative
Groups,CN=administrative_group,CN=Folder Hierarchies" altında CN=Public Folders varmı?

Gönderildi : 21/03/2011 20:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2010 tarafından oluşturlan Folder Hierarchies'in altında Public Folder veya herhangi birşey yok, bomboş.  Eski First Storage Group'un altındaki Folder Hierarchies'in altında Public Folder'a ait bir nesne mevcut.

Ben 2010 olan kısma full yetki verdim sonra tekrar oluşturmayı denedim ancak yine hata verdi ve oluşturmadı.. sorunu hala çözemedim umarım çözebiliriz hepberaber.

Gönderildi : 25/03/2011 16:13

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

yazılanlara ek olarak;

mailbox database i dismount edip ( mount hiç bir db olmasın ) public folder ı ilk olarak mount etmeyi dener misiniz. Eğer oluşturacaksanız yine bu şekilde oluşturmayı dener misiniz.

Gönderildi : 25/03/2011 16:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aynı hatayı verdi maalesef fark etmedi 🙁

Error:

Exchange is unable to create a public folder tree for the public folder database that you specified.

Active Directory operation failed on mailserver.test.com. This error is not retriable. Additional information: Access is denied.

Active directory response: 00000005: SecErr: DSID-03151E07, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

The user has insufficient access rights.

Gönderildi : 25/03/2011 18:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba,

rica etsem bir kisi (2003'ten 2010'a geçiş yapmış)   en tepedeki Exchange'in Security tabında kimler nasıl yetkisi var, yazabilir mi? allow inheritece en azından benzer yaparsam belki bişiler yakalayabilirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 26/03/2011 17:33

Paylaş: