Forum

Exchange 2010 Recei...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Receive connector da işlem yaparken aldığım hata (INSUFF_ACCESS_RIGHTS)

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Exchange 2003'ten yeni 2010'a geçme için test yapıyorum, kurulumu tamamladım, genel ayarları yaparken Receive Connectors da Default MAILSRVER da işlem yaparken veya yeni bir user create ettikten sonra işlem yaparken aşağıdaki uyarıyı alıyorum, çözümü bilen varsa çok sevinirim, örneğimi Receive connector'u silme ile vereceğim,

event ID 6 hatasını veriyor,

MSExchange CmdletLogs

Cmdlet failed. Cmdlet Remove-ReceiveConnector, parameters {Identitiy=MAILSERVER\TEST},

Shell ile;

Active Directory operation failed on mailserver.firmadi.com.tr. This error is not retriable. Additional informatin: Access is denied.

Active directory response: 00000005: SecErr: DSID-03151CB0, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

+ CategoryInfo : NotSpecified: (0:Int32) [Remove-ReceiveConnector], ADOperationException

+ FullyQualifiedErrorId : FE890D4,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationTasks.RemoveReceiveConnector

bir araştırma yaptığımda hangi kullanıcı ile yapıyorsanız Active Direcotry'te advanced settings'e girip, Security'den inhetir parent s object yazan alanı tıklayın, diyor. Ben Administrator ile yapıyorum ama yinede tıkladım fakat değişen birşey olmadı.

Yardımcı olacaklara teşekkür ederim şimdiden.

Gönderildi : 06/03/2011 18:40

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, islem yaptiginiz kullanici schema admin mi ayn, zamanda exchange kurulumunuı yaptiginiz kullanicimi ? 

adsi edit ile ilgili klasore gidip effective permission ile haklarina bakabilirmisiniz 

Gönderildi : 07/03/2011 14:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

Administrator kullanıcısı ile kurulum yapıyorum ve kullanıyorum, Administrator'un Member Of'larına bakınca Schema Admins'e üye olduğunu görüyorum.

Onun dışında bahsettğiniz Adsi Edit'teki ilgili klasör effective permission'ları nasıl öğrenebilirim? Receive Connector kısmında bu hatayı alıyorum ama genel olarak bazı yerlerde benzer hata ile karşılaştım sadece orada değil sanırım, bu durumda nerede nasıl bir kontrol yapmam gerekli?

Teşekkürler ilginiz için,

Gönderildi : 07/03/2011 14:46

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

dc uzerinden  adsiedit.msc - configuration'a baglanacaksiniz

Domain.com/Configuration/Services/Microsoft Exchange/Org/Administrative Groups/AdminGroup (first vs)  routing groups un altinda olmali.

Gönderildi : 08/03/2011 12:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Domain.com/Configuration/Services/Microsoft Exchange/Org/Administrative Groups/AdminGroup (first vs)  routing groups un altinda olmali.

Merhabalar,

Bahsettiğiniz yerin altında buldum, teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/03/2011 15:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Merhabalar,

Gönderildi : 08/03/2011 15:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Merhabalar,

Gönderildi : 08/03/2011 15:42

Paylaş: