Forum

var olan web sitesi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

var olan web sitesindeki epostaları exchange üzerine almak mümkün mü?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
289 Görüntüleme
(@MustafaDiLBAZ)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba şirkee ait web sitemiz var.

networkumuzde bir adet sbs 2008 kurulu serverınmız var. file server olarak kullanıyoruz. üzerinde exchange de kurulu.

domain olarak şirketadi.local şeklinde bir domain var ilk kuran o şekilde kurmuş.

ağdaki diğer bilgisayarlar ise workgroup şeklinde çalışıyor. 

internet bağlantımız standart adsl sabit ip li. iki şehirdeki lokasyonlarımız arasında vpn kurulu.

şimdi benim yapmak istediğim şirketadi.com.tr şeklindeki web sitemizde bulunan kullanıcı e postalarını exchange da depolamak. ama web sitesi yine şu anda kullanmakta olduğumuz hosting firmasında duracak.

bu mümkün mü? mümkünse nasıl yapacağımı  anlatırsanız sevinirim.

Gönderildi : 03/03/2011 18:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu işlem için pop connector kullanılıyor.Çekilen mailin sunucuda kalması sağlanıyor şu aralar o konu ile ilgileniyorum ama bir kaç pürüz var başarabilirsem bir makale yazacağım o konu ile ilgili.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/03/2011 19:17

(@MustafaDiLBAZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

anladım sabırla bekliyorum o zaman.

Gönderildi : 03/03/2011 20:17

(@MustafaDiLBAZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu işlem için pop connector kullanılıyor.Çekilen mailin sunucuda kalması sağlanıyor şu aralar o konu ile ilgileniyorum ama bir kaç pürüz var başarabilirsem bir makale yazacağım o konu ile ilgili.

Saygılarımla.

Rıza Bey Merhaba;

Bu konuda herhangi bir gelişme var mı acaba? yukarıdan sıkıştırmaya başlayacaklar yakında ne yaptın diye. İsterseniz bahsettiğiniz pürüzleri buraya yazarsanız birlikte çözüm bulmaya çalışalım

Gönderildi : 14/03/2011 13:38

Paylaş: