Anasayfa » Forum

Exchange 2010 Datab...
 
Bildirimler

Exchange 2010 Database Recovery  

  RSS
Buğra Can BALÇIK
(@BugraCanBALCIK)
Üye

Merhaba,

Windows Server 2008 R2 üzerinde kurulu Exchange Server 2010 SP1 kullanıyoruz.

Server'ın Ram'lerinde yaşanan problem sebebiyle server mavi ekrar vererek kendi kendine onlarca kez arka arkaya restart atmış.

Ram'leri değiştiğimizde bu problem çözüldü fakat defalarca arka arkaya restart atılması sonucunda sistemde sıkıntı oluşmuş.

Şu an server açılıyor ve exchange çalışıyor fakat Server Manager açılmıyor, Exchange Mananagement'ın açılışı eskiden iki dakika sürerken, şu an otuz dakika sürüyor ayrıca sistem Safe Mode'da hiçbir şekilde açılmıyor ve kendine restart atıyor.

Her ne kadar kullanıcı kısmında hiçbir problem olmadan Exchange çalışmaya devam etsede bu problemli durumda server'ı kullanıma devam etmek çok riskli.

Problemleri çözmek için okumadığım makale, yapmadığım işlem kalmadı fakat hiçbir aşama katedemedim.

Sonuç itibariyle Server kendi kendine tamamen göçmeden yeniden kurup Exchange Database'ini aktarmak istiyorum.

Database'i aktarmak için Windows Backup kullanılabilir demişler fakat Windows Backup benim sistemde kurulu değil, kurmak için Server Manager'ı açtığımda Roles ve Functions kısımları Error verdiğinden işlem yapamıyorum. Komut sisteminden yüklemeye çalıştım o da olmadı.

Hazır sistem çalışırken bir bilgisayara Outlook kurup tüm kullanıcılara teker teker bağlanıp PST alarak yeni sistemi kurduğumda bu PST'leri teker teker atmak dışında bir çare bulamadım. Bunu yapmakda beni en az bir hafta uğraştırır.

Sizden ricam bu Exchange 2010 Database aktarımını en hızlı ve en kolay ne şekilde yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Direk EBD dosyasını kopyalayarak veya tüm Exchange klasörünü kopyalayarak sistemi yeni kurulmuş server'da çalıştırma olanağım bulunuyor mu ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Buğra Can 

Alıntı
Gönderildi : 23/02/2011 18:17
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi
Yasar CUGALIR
(@yasarcugalir)
Üye

Buğra bey, size önerim şu olacaktır. Ortama farklı bir sunucu üzerine Exchange kurmanız ve sonrasında tüm mailboxları yeni sunucuya taşımanız. Sisteminin yeni sunucudan çalıştığını doğruladıktan sonra sorunlu olan sunucuyu yeniden kurup aynı işlemleri tekrar yapmanızdır. Bu konulurda aklınıza takılan soru olursa buradan yada özelden dönebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2011 15:31
Paylaş: