Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@emrekilinc1984)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar benim mailserver adında bir exchange sunucum vardı ve bu sunucuya format atıp exchange 2003'ü tekrar kurdum fakat yeni sunucum adını mail olarak değiştirim owa ile bağlanmaya çalışıyorum kullanıcı adı ve parolayı giriyorum ondan sonra beni eski sunucu adıma yönlendiriyor ve normal olarak bağlantı yapamıyorum yani mailserver olarak sunucu ismini değiştiriyor yardımlarınızı bekliyorum bu arada exchange system manager/server altında hem mail hemde eski mail sunucum olan mailserver görünüyor bunu silmemede izin vermiyor exchange server .

Gönderildi : 21/02/2011 20:31

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

http://support.microsoft.com/kb/892777   makalesindeki adimlarla Windows Server 2003 Support Toollari yükleyin.

Daha sonra Programs altindan Windows Server Support Tools komut satiri aracini acin.

ADSIEDIT.MSC ile ADSIEDIT konsolunu acin.

Ve "Configuration" nesnesini konsola ekleyin,

"CN=Configuration", "CN=Services", "CN=Microsoft Exchange", CN=<Your Exchange Organisation Name>, "CN=Administrative Groups", CN=<your admin group>, CN=Servers, CN=<your server>  altinda hem eski sunucuya ait bir klasör hem de yeni sunucuya ait bir klasör göreceksiniz. Buradan eski sunucunuza ait klasör üzerinde sağ tuş, Delete ile silin.

Exchange sunucunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Eğer hala sorun devam ediyorsa DNS Server konsolundaki mail sunucunuza ve OWA adresine ait kayitlarinizi da tekrar bir gözden geçirin.

iyi çalışmalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 22/02/2011 00:52

(@emrekilinc1984)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle yardımınız için teşekkürler mesut bey ben yazdıklarınızı aynen yaptıp fakat şimdi exchange server services'lerini restart ettim fakat mta servisi start olmuyoru bir türlü şu hatayı alıyorum

the microsoft exchange mta stack service on local computer started and then stopped. some services stop automatically if they no work to do for example the performance logs alerts serveices

Gönderildi : 22/02/2011 12:41

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

http://support.microsoft.com/kb/830828   makalesindeki çözümü uygularsanız sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 22/02/2011 13:00

(@emrekilinc1984)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tşkler mesu bey ama bu makele işime yaramadı makalede adsiedit bahsedilen configuration bende yok ne yapmalıyım yardımınızı bekliyorum 🙁

Gönderildi : 22/02/2011 13:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Server 2003 support tools içerisinde yer alır buradan kurmanız gerekir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/02/2011 13:27

(@emrekilinc1984)
Trusted Member
Konu başlatıcı

exchange'yi yeniden kurarak hallettim tşkler

Gönderildi : 22/02/2011 13:48

Paylaş: