Forum

child domain de exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

child domain de exchange 2007 kurulumu hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@senerfere)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

öncelikle yapımdan bahsedeyim;

tek domain tek forestta çalışan 15 child domain bulunan bir yapıda, root domainde 2003 64 bit işetim sistemi ve exchange 2007 yüklü ve çalışır vaziyettedir. childlarda 2008 işletim sistemi 2003 exchange yüklü ve çalışır vaziyette bulunuyor.

daha önceden başladığımız projemizde tüm sistemimizi 2008 işletim sistemi 2007 exchange servera çekmek istiyoruz,işetim sistemi konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadık,domain upgrade vs vs hepsini yaptık fakat, child domainde exchange kurulumuna geçtiğimizde hata alıyoruz.

hatada kurulum yaptığımız serveri root domainin bulundupu siteye çekmemiz gerektiğini söylüyor.

daha önceden bu durum başına gelmiş olan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/02/2011 17:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle aşağıdaki iki linki dikkatlice inceleyin

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa998186.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee332309.aspx

ikinci olarak DFL ve FFL seviyeleri nedir ? FSMO rolleri nerede ? Child yapısında Exch ler dc lerin mi üzerinde ? Site yapınız nasıl ? GC ler her child için tanımlı mı ?

Child domain için gerekli olan yükseltme işlemini yaptınız mı ? merkezde exch 2007 var ise tüm forest için schema tek olduğundan schema zaten hazırdır ama her domain için ayrı çalıştırılan komutlar var.

birde tam olarak ekran görüntüsü alsak.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2011 17:46

Paylaş: