Forum

windows 2003 ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 üzerinde Exchange enterprise 2003 sp2 ile iphone ve htc sorunu

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@KemalBozdag)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Yaklaşık 1 yıl gibi bir zamandır iphone kullanıcılar sorunsuz exchange bağlantısı yapıyorlardı. Şirketye yeni iphone alan arkadaşlar oldu. Şimdi sorunum şu eski kullanıcılar her şekilde bağlantı sağlarken, yeni kullanıclar maalesef bağlantı gerçekleştiremiyor. Cihazlar ile ilgili de bir problem yok. Örneğin yeni cihazlarda eski kullanıcıları ayarladığımda yine bağlanabiliyorum..

Bağlantı denediğimde iphone'da sunucuya bağlanamadı derken, olay görüntüleyicisine şöyle bir hata düşüyor.

olay kimliği 3005

Unexpected Exchange mailbox Server error: Server: [mail.domain.com.tr] User: [[email protected]] HTTP status code: [409]. Verify that the Exchange mailbox Server is working correctly.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

mobileadmin'den baktığımda çalışan kullanıcıların aygıtlarını görebiliyor ve onları wipe edebiliyorum. ama diğer kullanıcılar için arama yaptığımda ise:

No devices were found for this mailbox.
 gibi bir uyarı alıyorum.

Kimse de çalışmasa anlayacağım ama bazı kullanıcılarda çalışıp, diğerlerinde çalışmaması gerçekten ilginç. Ayrıca bu kısıtlamayı yapacak bir poliçe vs. yok.

Bu arada htc de ise takvim kişiler vb bilgiler eşitlenirken e-postalar eşitlenmiyor maalesef.

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/02/2011 16:40

(@KemalBozdag)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu arada denemeler iphone 3 ve 4 ile yapılmıştır

Gönderildi : 18/02/2011 16:43

Paylaş: