Forum

Local exchange >...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local exchange > iphone senkronizasyon

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
318 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar; konuyu forumda araştırdım fakat exchange'im localde olduğundan çözüm bulamadım 
sistemimde SBS 2008 üzerinde exchange 2007 var, kullanıcılarımın outlook'unda
isp deki mail adresim yani : [email protected] girili ve isp üzerinden maillerini alıp gönderiyorlar.
Ayrıca outlloklarında exchange hesabı da [email protected] olarak kurulu ve varsayılan posta kutusu olarak bu seçili, yani exchange'im dışarıya açık değil sadece  maillerin kopyasının localimdeki serverımda tutulması/yedekleme kolaylığı açısından bu şekilde yapılandırıldı.
Yeni bir kullanıcım iphone aldı, mail hesabının iphone'e kurulmasını istedi fakat ben isp'deki mail hesabını kurarsam gönderdiği mailleri exchange ile senkronize olmayacak yani outlookuna gönderilmiş olarak düşmeyecek.
Exchange hesabını kurarsam da exchange'im localde olduğundan bu sefer dışarıya mail atamayacak.

Ben yapımı değiştirmeden bu kullanıcımın hem mail gönderedermesini hemde gönderdiği maillerin exchange ile de senkronize olup outlookunda görünmesini nasıl sağlarım?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 17/02/2011 16:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

mesajların bir kopyasını sunucuda bıraktırın (isp tarafında).

Gönderildi : 17/02/2011 17:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Makaleyi incelediniz mi?  http://www.hakanuzuner.com/index.php/exchange-server-2007-icin-iphone-3g-yapilandirilmasi.html  

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/02/2011 02:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar; makaleyi gözden kaçırmışım ama yine de sorayım dedim diyelim bu sistemi yaptım giden maillerde sıkıntı yok farz ediyorum. Fakat iphone ile gönderdiğim mailleri bu sistem ile kullanıcılarım outlooklarında görebilecekler mi? (Emin olamadım) Bir de malum exchange'im dışarıya açık değil exchange hesabımı kurduğumda dışarıya bu sistemle nasıl mail gönderecek?

Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/02/2011 16:15

Paylaş: