Forum

exchange 2003 to 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 to 2010 geçiş

19 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
467 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar dc windows server 2003 std sp2 ve exchange 2003 aynı serverda

birde bu yapıya domain member server 2008 std r2 64 bit server kurdum.

exchange 2003 yapısından exchange 2010 yapısına geçiş işlemleri başlattım makaleleri sırasıyla başlatarak fakat

Setup.com /PrepareAd komutunda aşağıdaki hatayı veriyor çözemedim ne eksik kaldı.

domain ve forest funcitional level 2003 yaptım exchange native modda

aşağıdaki hatayı alıyorum

Organization Checks              ......................... FAILED
 Setup is going to prepare the organization for Exchange 2010 by using 'Setup /P
repareAD'. No Exchange 2007 server roles have been detected in this topology. Af
ter this operation, you will not be able to install any Exchange 2007 server rol
es.
     The Active Directory Schema is not up-to-date and Ldifde.exe is not install
ed on this computer. You must install Ldifde.exe by running 'ServerManagerCmd -i
 RSAT-ADDS' or restart setup on a domain controller.

The Active Directory needs to be prepared for Exchange Server and Ldifde.ex
e is not installed on this computer. You must install Ldifde.exe by running 'Ser
verManagerCmd -i RSAT-ADDS' or restart setup on a domain controller.

The Exchange Server setup operation did not complete. Visit http://support.micro
soft.com and enter the Error ID to find more information.

Exchange Server setup encountered an error.

Gönderildi : 13/02/2011 21:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33023
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

aşağıdaki komutu çalıştırıp sunucuyu restart edin

ServerManagerCmd -i
 RSAT-ADDS

Ancak bu tür hataları kurulum sırasında görme şansınız var çünkü bu en temel uyarı, eğer bu çıkıyor ise muhtemel sistem gereksinimlerini  yerine getirmeden kuruluma başlıyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2011 22:21

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim hakan hocam hallettim dediğiniz gibi...

Gönderildi : 13/02/2011 22:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederim.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2011 00:46

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba hocam exchange 2010 hatasız bir şekilde kurulumu tamamladım.

exchange 2003 system manager a exchange 2010 ile ilgili aksiyonlarda geldi fakat

exchange 2010 da management console u açtığımda microst exchange on-premises tabına geldiğimde initilization failed yazıyor altında

the following error occurred when searching for On-Premises Exchange server;

[exchange2010.denver.local] Connecting to remote server failed with the following error message

devam eden bir hata iletisi var..

Ama önce Microsoft exchange tabına geldiğimizde actions tarafında add exchange forest diye bir yer var burdan biryeremi bağlamam gerekiyor .çözemedim...

Gönderildi : 14/02/2011 01:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Benzer bir sorun buradada var

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/exchange2010/thread/73aa508f-3d82-46ef-831c-7badc54903bf/

Gönderildi : 14/02/2011 01:23

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

buraya baktım hocam pek bişey anlayamadım hangi adımları yapmam gerekli acaba orda onu çözemedim...

Gönderildi : 14/02/2011 01:40

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum.

/

Gönderildi : 14/02/2011 02:04

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

exchange management shell i de başlatamıyorum ondada hata veriyor....

Gönderildi : 14/02/2011 13:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geçiş makalelerini iyi okumanızda fayda var.

Gönderildi : 14/02/2011 15:41

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

hakan hocam merhaba geçiş makalelerini madde madde dökerek yaptım...

exchange 2010 kurulumu yaparken hub client access mailbox rolleri kurulumlarını hatasız bir şekilde tamamladım...

fakat exchange 2010 management başlattığımda hataları aldım....

Gönderildi : 14/02/2011 15:58

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

önerileriniz nedir bu durumda acaba exchange 2010 u tekrar kaldırıp kurmayı düşünüyorum ne dersiniz?

ayrıca birçok yabancı forumda exchange 2010 un iis e artık daha fazla bağlı olduğundan bahsetmiş.

Gönderildi : 15/02/2011 02:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

farklı bir kullanıcı hesabı ile açın.

tabi admin grubuna üye olacak, exchange security gruplarına üye olan bir kullanıcı hesabı ile açıp deneyin.

Gönderildi : 15/02/2011 14:15

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba mümin hocam exchange 2010 kurulu member serveri administrator kullanıcıs yani domain admin kullanıcıyla açmıştım.

farklı bir kullanıcı açıp exchange security gruplarına üye olsun dediğiniz Exchange Domain Servers, Exchange Enterprise Servers gruplarınamı üye yapmam gerekiyor acaba...

Gönderildi : 15/02/2011 17:10

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

birde hocam ben aşağıdaki hazırlık hazırlık komutlarını member 2010 server üzerinden çalıştırdım bunun bi mahsuru varmıydı.

Setup.com /PrepareLegacyExchangePermissions

Setup.com /PrepareSchema

Setup.com /PrepareAD

Setup.com /PrepareDomain

Gönderildi : 15/02/2011 17:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

o komutların bir mahsuru yok...

sen admin diye bir hesap aç ve bu hesabı Administrators, Domain Admins, Enterprise admins, Exchange Server ile ilgili bütün security gruplarına (bu gruplar AD'de var göreceksin) ekle ve sonra o kullanıcı ile oturum aç ve EMC açmayı dene...

kolay gelsin 

Gönderildi : 15/02/2011 18:44

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

mümin hocam merhaba dediğiniz gibi yaptım ama hiç bir değişiklik yok yine aynı hata ekranı...

Gönderildi : 15/02/2011 19:43

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

active directory tarafındada şimdi açtığımda şöyle bir hatayla karşılaştım Microsoft Active Directory-Exchange Extension bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor.hata raporu gönder gönderme.

event a baktığımda event id 1000

Faulting application maildsmx.dll, version 6.5.7638.1, stamp 430e738e, faulting module unknown, version 0.0.0.0, stamp 00000000, debug? 0, fault address 0x4e89084e.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp .

birde event id 9360

OALGen encountered an error while generating the changes.oab file for version 2 and 3 differential downloads of address list '\Global Address List'. The offline address list has not been updated so clients will not be able to download the current set of changes. Check other logged events to find the cause of this error.

If the cause of the problem was intentional or cannot be resolved, OALGen can be forced to post a full offline address list by creating the DWORD registry key 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSExchangeSA\Parameters\OAL post full if diff fails' and setting it to 1 on this server. When OALGen next generates the offline address list, clients will perform a full OAB download. After that time, the registry key should be removed to prevent further full downloads.

- Default Offline Adress List

For more information, click

hatalarını düşürmüş...

Gönderildi : 15/02/2011 19:51

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dc+exchange2003 olan serverı restart ettım şuan bu hata yok.

çözüm öneriniz nedir hocam izinle alakalı bir durummu en son aklıma gelen member 2008 r2 üzerindeki exchange 2010 u kaldırmak daha sonra member serverı domainden çıkarmak ad de dns kayıtlarını falan silip tekrar domaine join edip tekrardan exchange 2010 kurulumu yapmak 

bu çözüm geliyor aklıma ne dersiniz???

Gönderildi : 15/02/2011 22:19

Paylaş: