Forum

SBS 2003 exchange m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2003 exchange mail çekme sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@MuratISIKOGULLARI)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Yapılanmam şu şekilde; SBS 2003 üzerinde yine exchange 2003 ve isa 2004 yüklü

2 sene kadardır ttnet'in 25 numaralı portunda sorun olduğundan 587'yi kullanıyorum, ayrıca etrn için script oluşturdum ve script 1 dakikada bir sürekli çalışıyor ve etrn'yi tetikliyor. (Bu yapı sürekli bu şekildeydi ve sorun yoktu)

3 gün öncesine kadar sorun yokken birden mailler düşmemeye etrn desteği aldığım firmada birikmeye başladı.

Bu firmayı 3 gündür aradığımda her seferinde maillerim düşmeye başlıyor ve bir şey yapmadıklarını söylüyorlar. 

Dışarıdan telnet mail.sirketim.com 587'ye sorunsuz yanıt alıyorum. 

Etrn desteği aldığım yer 25'i kullanmasam da dışarıdan erişime açmam gerektiğini söylediler, ne kadar doğru bilmiyorum.  

telnet mail.sirketim.com 25 yaptığım da yanıt alamıyorum fakat isa'dan ve modem'den açık durumda.

25'i kullanmasam da dışarıdan telnet ile erişebiliyor olmam gerekir mi? 

Gerekiyorsa veya gerekmiyorsa sizce sorun nedir? 

Teşekkürler. 

Not:Ayrıca bu sorunun gelen maillerin içinde ilk sırada kinde kiril alfabesinden vb karakterler bulunuyorsa orada takılıp kalabileceğini ve diğer maillerin birikeceğini düşmeyeceğini söylediler ama web'den bu firmanın etrn maillerini tuttuğu sayfaya girip kotrol ettiğimde böyle bir sorun da yok. 

Gönderildi : 02/02/2011 13:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange sizin tanımlamış olduğunuz 587 üzerinden mesajları gönderir.

kolay gelsin

Gönderildi : 02/02/2011 19:51

(@MuratISIKOGULLARI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba; sorun şu şekilde oluyor spam mail geldiğinden etrn bloke olup kitleniyor ve etrn'yi tetiklesemde spam'leri silmeden maillerim serverıma düşmüyor, aşağıda etrn'ye login olduğum sayfanın görüntüsünü ekledim bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekir?

Gönderildi : 04/02/2011 12:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

peki isp bu tarafta birşey yapamıyor mu?

ip adresinizi değiştirme şansınız varsa değiştirin derim ben.

Gönderildi : 05/02/2011 12:25

(@MuratISIKOGULLARI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Isp tarafıyla görüştüğüm zaman bizim yapabileceğimiz bir işlem yok diyorlar. Zaten sadece Etrn desteği alıyorum onlardan, mail gönderirken de smarthost kullanıyorum buraya kadar sorun yok gibi görünüyor ama asıl merak ettiğim sizce bu spam mailler adsl ip adresim odaklı olarak mı geliyordur? Ip adresi değişikliği yaptıktan sonra sorunum devam ederse boşuna uğraşmış olacağım anlamanın başka bir yolu varmıdır?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 05/02/2011 18:00

Paylaş: