Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 de yeni database oluşturma.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar formdada arama yaptım ama istediğim gibi bir döküman bulamadım.

Benim sorunum bir müşterimde win2003 srv std DC olan bir makine ve üzerindede exchange server 2003 sp2 kurulu database size limitini 75 gb yükselttim bir müddet sonra şiştiğini ve 82gb olduğunu gördüm defrag çalıştırdım fakat 65gb düştü daha sonra tekrar baktığımda yine 82gb ulaşmıştı ve bende bu database tamamen ortadan kaldırıp yerine boş bir database yerleştirmeyi düşünüyorum bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. eski mailleride sadece 2010 yılına ait olanları pst olarak 3party bir programla alıp yeni data base yapmayı düşünüyorum önemli olan new database nasıl oluşturabilirim. teşekkürler. 

Gönderildi : 19/01/2011 19:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange server 2003 sürümü nedir? standart mı yoksa enterprise mı?

standart edition ise zaten ikinci bir database ekletmez. enterprise upgrade etmeniz gerekir. yada Exchange 2010 geçireceksiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 19/01/2011 20:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Linke göz atar mısınız.

http://support.microsoft.com/kb/821748

Ayrıca STD. olduğundan DB Create etmeye izin vermeyecektir.

Gönderildi : 19/01/2011 20:33

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin Hocam;

Hocam Exchange Server 2003 Std Sp2 yüklü benim yapmak istediğim 2 adet database oluşturmak değil 1 adet sıfırdan temiz bir database oluşturmak yani ilk kurulduğu gibi. Daha sonrasıda eski databasin içindeki posta kutularını ontrack programı ile kullanıcıların posta kutularını sadece 2010 yılına ait olnları alıp yeni oluşturduğum database yerleştirmek bunu bu şekilde yapabilirmiyim. Teşekkürler.

Gönderildi : 20/01/2011 00:14

(@cozumpark)

merhabalar

ozaman exchange server db'lerin bulunduğu klasör içindeki chk dosyası hariç hepsini kes yapıştır yapıp başka bir alana alın. tabi bu işlemi yapmadan önce IS durdurun.

dataları aldıktan sonra IS yeniden başlatın ve alın size tap taze yep yeni ter termiz bir db :))

sonra da ontrack ile dataları pst'ye çekip daha sonra da import edebilirsiniz.

yada eski database yeni databasin üzerine yapıştırın ve eseutil ile ve sonra da isinteg ile database doğrulaması yapın.

kolay gelsin 

Gönderildi : 20/01/2011 12:15

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam kusurabakmayın geç dönüş yaptım dediğiniz gibi yaptım ve oldu çok teşekkürler.

Gönderildi : 21/01/2011 13:14

(@cozumpark)

çözümpark ekibi adına ben teşekkür ederim...

Gönderildi : 21/01/2011 14:02

(@MehmetTurk)
Gönderiler: 5
Active Member

Mumin Hocam Merhaba,

Öncelikle IS nedir anlamadım. Ayrıca DB'leirn olduğu klasördeki pub1.edb ve pub1.stm dosyalarınıda mı taşıyacağız?

Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 29/08/2012 15:08

Paylaş: