Forum

Mail grubuna dışard...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail grubuna dışardan mail eklemek

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,906 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

benden istenen bir şey var ancak nasıl yapabileceğimi anlayamadım.

örneğin benim domain'im cozumpark.com.tr ve benden istenilen bu domain de @cozumpark.com.tr">grup@cozumpark.com.tr adında bir grup olusturmak ve @cozumpark.com.tr">ahmet@cozumpark.com.tr yi ve [email protected] u bu grubun icine dahil etmek.

bunu nasil yapacagimi anlayamadim dogrusu.Active directory de dist grup olusturdum icine @cozumpark.com.tr">ahmet@cozumpark.com.tr yi ekledim ama [email protected] u nasil ekleyebilirim ki ?

yardimci olurmusunuz lütfen.

Exchange 2003 SP2  and windows 2003 Ent.

Gönderildi : 19/01/2011 18:41

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

[email protected] farklı bir domainde olan mail adresimidir yoksa distribution group mudur? [email protected] için Exchange inizde bir contact oluşturun ve contact ı sizin @cozumpark.com.tr">grup@cozumpark.com.tr distribution grubuna ekleyin. Bu şekilde bir deneyin. @cozumpark.com.tr">grup@cozumpark.com.tr adresine gönderilen mail hem ahmet kullanıcısına hemde deneme.com daki adrese iletilecektir.

Gönderildi : 19/01/2011 19:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

evet [email protected] farkli bir domaindedir.

exchange de contact nasul olustururum.anlatabilirmisiniz neler yapmam gerktigini lütfen?

Gönderildi : 19/01/2011 19:15

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Active directory users and computers ü açın. Oradan Users kısmına gelin. Yeni diyerek buradan contact (başvuru) ı seçin. Gelen pencerede adı soyadı vs bilgilerini girin. Next ile bir sonraki sayfaya geçin. "Create an Exchange e-mail address" kısmını işaretli olacak, burada alias kısmını yazın, modify butonuna basın. Gelen ekrandan SMTP address i seçin, OK butonuna basın. Gelen ekranda e-mail adress kısmında [email protected] yazın ve OK tuşuna basın, ileri ve son butonlarına basarak işlemi bitirin. Daha sonra oluşturduğunuz distribution gruba bu contact adresi ekleyin. adres ekle dediğinizde nesne türü kısmında contact işaretli olmalı.

Gönderildi : 19/01/2011 20:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

uğur arkadaşımızın da aktardığı gibi Contact tanımlarsanız ve bu contactlarınızı bir grupta toplarsanız onlara toplu bir şekilde mail atabilirsiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 19/01/2011 20:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çok teşekkürler yardımlarınz için.

Gönderildi : 19/01/2011 21:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

biz teşekkür ederiz...

Gönderildi : 20/01/2011 12:31