Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2010 yeni domain ekleme(hata kontrolü)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@dacaroglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle İyi Akşamlar ve herkese merhaba,

Konulara baktım tam bilgi sahibi olamadım varsa da göremedim kusura bakmayın ama bir kaç sorum olacak;

Şirketimize yeni vds hizmeti aldık ve ben bununla yaklaşık 1 haftadır uğraşmaktayım. üzerine bir adet domain ekli bir şekilde duruyor. ben buna yeni domain eklerken aşağıdaki adımları izliyorum ve yanışım varsa düzeltebilirseniz çok sevinirim.

1) accepted domainden domaini ekleme.

2) Altenate UPN suffixes'den aynı domain'i ekleme.

3) daha sonra bununla ilgili database leri gerekli arşivleri oluşturma

4) policies ayarlaması

5) owa için giriş ayarları

6) en son aşamada user'ı açıyorum. bunda herhangi bir eksik yada yanlışlık var mı acaba? yaklasık 6 tane domain taşıyacağımız için dikkatli olmaya çalışıyorum 6sıda aktif olarak bir mail programıyla mailleşiyor hala, pazartesi günü taşıyacağız bu nedenle size bir danışayım dedim.

Yardımcı olacağınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi Akşamlar.

Gönderildi : 14/01/2011 21:00

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba,

Portalımıza hosgeldiniz öncelikle ,

Bunun için “Organization Configuration” kısmında bulunan “Hub Transport” kısmına geliyoruz ve ”Accepted Domains” tabını açıyoruz. Burada sağ clik ile “New Accepted Domain” seçeneğini seçiyoruz.

Burada karşımıza 3 seçenek çıkacaktır.

• Authoritative Domain

• Internal Relay Domain

• External Relay Domain

Authoritative Domain; Bu Exchange organizasyonu için bu domaini kabul etmek içindir,

Internal Relay Domain; Gelen domainin Forest içindeki diğer bir Active Directory’den geldiği zaman seçilecek kısımdır,

External Relay Domain; Maili alacağını ama bu mailbox’ın kendi domaininde olmadığı başka bir domaine iletileceği zaman seçilecek kısımdır. Yani maili alır ama dışarıdaki başka bir mail servera iletir.

Burada “Authoritative Domain“i seçip “New” butonuna basıyoruz.

Finish” butonuna basarak domaini kabul edilen domain listesine eklemiş oluyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken bir durum var. Buraya şu anda bu domainin maillerinin saklanacağını belirttik. Buraya gelip hotmail,gmail gibi diğer domainleri eklemeniz gerekmez.

Gönderildi : 14/01/2011 21:58

(@dacaroglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey, yanıtınız için çok teşekkür ederim bütün dediklerinizi uyguluyorum ve active directory'de "domains and trusts"'dan "upn sufixxes" içine eklemem gerekiyormu domaini, oraya eklemessem yeni user oluştur dediğimde orada o domain gözükmüyor çünki, onuda sormak istiyorum.

Gönderildi : 16/01/2011 16:51

Paylaş: