Forum

2007 Exchange de Di...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2007 Exchange de Disable Edilen mailbox'ı tekrar getirmek

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2007 Exchange de kullanıcının mailbox'ını yanlışlıkla desable ettim. Tekrar bu tek disable edilen mailbox'ı nasıl enable yani eski haline getire bilirim.

Mailbox Disconneted kısmına bu disable edilen kullanıcıların düşmesi gerekmez mi? düşmemiş görünüyor.

Teşekkürler,

Gönderildi : 10/01/2011 18:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba EMC üzerinden recipient configuration kısmından discconected mailbox kısmından ilgili mailbox üzerine sağ tık connect diyerek geri gelmesini sağlayabilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2011 18:15

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Exchange Management Console - Server Configuration - Mailbox - Mailbox Panel (sağda) - Mailbox Store  - Properties - Action Pane' ye gelin. Limits tabında ki ayarlarınız ne durumda?

Recover a Deleted Mailbox

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997182%28EXCHG.80%29.aspx

Gönderildi : 10/01/2011 18:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

2007 Exchange de kullanıcının mailbox'ını yanlışlıkla desable ettim. Tekrar bu tek disable edilen mailbox'ı nasıl enable yani eski haline getire bilirim.

Mailbox Disconneted kısmına bu disable edilen kullanıcıların düşmesi gerekmez mi? düşmemiş görünüyor.

Teşekkürler,

Evet oraya düşer ancak biraz zaman alır. Bu zamanı beklemek istemezseniz şu komutu uygulayarak disconnect mailbox da hemen gözükmesini sağlarsınız.

clean-mailboxdatabse databaseismi

yada direk powershell komutu kullanarak mailbox ı connect edebilirsiniz.

connect-mailbox bugra dbismi

Gönderildi : 10/01/2011 18:33

Paylaş: