Forum

Exchange 2003 Exter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 External Mail Contact

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Exchange 2003 de diğer şubedeki çalışanların maillerini contact olarak eklemek istiyorum direk 'kime' ye tıklayarak listede görünsün istiyorum.

Yaptığım işlemler;

şubenin tamamına gönderilmek istenen mailler içinde group oluşturuyorum.

Sonra her kullanıcı için contact olusturup gereken yerleri dolduruyorum. Her contact ı gruba üye yapıyorum. fakat mail gitmiyor karsı tarafa.örnek olarak.

Düzeltme:

Contactlara mail gidiyor. Fakat resimdeki gibi grup oluşturup kullanıcıyı gruba ekledim ve gruba mail atmaya calıstıgımda mail grub adıyla aynı olan mail adresine gidiyor Fakar Grubun üyelerine gitmiyor.

Gönderildi : 30/05/2008 15:30

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Bu işlemi böle değilde şöle yap.

mailin gidecegi yerde bir Distribution Group oluştur ve kullanıcılar buraya üye edip mail adresinede mailin atılacagı yerde bir genel isimli contact oluşturup ona direk atabilirsin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/05/2008 00:39

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bu işlemi böle değilde şöle yap.

mailin gidecegi yerde bir Distribution Group oluştur ve kullanıcılar buraya üye edip mail adresinede mailin atılacagı yerde bir genel isimli contact oluşturup ona direk atabilirsin.

İyi çalışmalar.

Eser Bey, 4 şubemiz var her şube için 3 er tane Distribution Group olusturmam gerekiyor. ve yaklasık olarak her şubeye 150şer adet contact oluşturmam gerekiyor. bu zahmetli bir iş gibi geliyor bana. Ben sadece merkezdeki Exchange de Contact oluşturarak ve bunu Distribution Group a dahil ederek çözemezmiyim.. Ayrıca Distribution Group için mail adresi giriyorum ISS den.Gruba gönderdigim mailler sadece Distribution Group 'un ISS deki maili adresine gidiyor. Mail grup üyelerine gitmiyor.

Gönderildi : 31/05/2008 14:33

(@esersolmaz)

Kusura bakmayın ama anlamadım...

Gönderildi : 31/05/2008 15:17

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın ama anlamadım...

Pardon 🙂 Bende sizin söylemek istediğinizi anlamamıstım bir kac kere okuyunca anladım. Ben söylediğinizi uygulayıp geri bildirim yapıcam

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/05/2008 15:33

(@esersolmaz)

Tamam o zaman iyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/05/2008 16:01

Paylaş: