Forum

Outlook Dağıtım Lis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Dağıtım Listesi Üyelerinin Değiştirilmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
751 Görüntüleme
(@Dalkac)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

ePosta sunucusunda oluşturulan (Exchange Server) "Dağıtım Listesinin  " outlook üzerinden yine o dağıtım listesinde olan bir kullanıcı tarafından  Dağıtım Listesi Üyelerini ekleme ve çıkarma işlemini nasıl yaparım.

Gönderildi : 25/12/2010 04:05

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

Aşağıdaki gibi ilerleyemiyor musunuz?

Dağıtım listesine ad ekleme veya listeden ad silme

1. Kişiler klasörünüzde, dağıtım listesini açın.

NOT   Dağıtım listeleri liste görünümlerinde Düğme resmi ile işaretlenir.

1. Aşağıdakilerden bir veya daha fazlasını yapın:
    • Adres defterinden veya kişiler klasöründen adres ekleme    
      1. Dağıtım Listesi sekmesinde, Üye Seç'i tıklatın.
      2. Adres Defteri açılan listesinde, dağıtım listenizde bulunmasını istediğiniz e-posta adreslerini içeren adres defterini tıklatın.
      3. Ara kutusuna, eklemek istediğiniz adı yazın.
      4. Ad listesinde, adı tıklatın ve sonra Üyeler'i tıklatın. Dağıtım listesine eklemek istediğiniz her kişi için bu işlemi yineleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

GösterAd listesini neden Adres Defteri'nde görmüyorum?

• Kişiler klasöründe veya adres defterinde olmayan adresi ekleme    
  1. Dağıtım Listesi sekmesinde, Yeni Ekle'yi tıklatın.
  2. E-posta adresi bilgilerini yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  • Ad silme    
  • Adı tıklatın ve sonra Kaldır'ı tıklatın.

Saygılar.. 

Gönderildi : 25/12/2010 13:08

(@Dalkac)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Murat Bey daha ayrıntılı anlatayım.

"karaca.gym" adında bir domaine (etki alanına) ve domain içerisinde ankara adında o/u sahibiz. Ankara O/U de kullanıcı açma (full), grup oluşturma(full) ve bilgisayar hesabı açma (full) yetkiye sahibim.Ankara O/U içerisinde NOBET adında bir grup oluşturduk ve bu gruba eposta hesabı tanımladık.Nobet grubu içersinde 5 kullanıcı üye.
Dosya sunucusu üzerinde nöbet adında bir dizin oluşturduk ve dizine Nöbet grubunu yetkilendirdik ve sorunsuz çalışıyor.Bizim istediğimiz 5 kullanıcının kendi nöbeti haricinde bu dizine erişim yapmamaları.Bu işide sistem yoneticisi olarak  hergün grubun üyerini değiştirmek suretiyle ben yapıyorum ve sadece bu yetkiyi nöbet grubunun bir üyesine  devretmek istiyorum. Nobet adında oluşturduğum epostanın dahıtım listesi üyeliğini Outlook üzerinden nasıl değiştiririm.Saygılar

Gönderildi : 25/12/2010 16:02

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Detaylı bilgi için teşekkürler.

Benim yetkim olmadığı için ekleyemiyorum. İlk post'umda bulunan, yetkilendirme ile ilgili makaleyi inceleyerek bir kullanıcıya yetki verip, yetki verdiğiniz kullanıcının Outlook'unda, aşağıdaki şekilde farklı bir kullanıcıyı ekleyip, eklenen kullanıcı ile dizin erişimini deneyip bilgi verebilir misiniz?

Saygılar..

Gönderildi : 25/12/2010 16:44

Paylaş: