Forum

sanalda kurulan Exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanalda kurulan Exchange server 2007

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
297 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Şirkette Exchange Server 2007 üzerinde bazı testleri yapmamız gerekmekteydi.Mevcut yapıya zarar vermemesi için herhangi bir laptop üzerinde wmware de Server 2003 üzerine Exchange Server 2007 kurdum.Evde yaptığım testleri başarılı bir şekilde tamamladım.

( https://localhost\owa ) başarılı oldu.

Ancak bu sanal uygulamayı şirkette test için kullanmak istediğimde outlook webaccess could not connect to your e-mail server uyarısı almaktayım.Sanal Exchangeyı hem kalblolu networkden calıstırmayı denedım hemde 3G Wınn ıle networden cıkarıp denedım ancak sonuc basarısız.

Dısarıdan herhangı bır adresden bu sanal bılgısayara maıl gonderdıgımde ıse  teslim edilemedi uyarısı alıyorum.SAanal da kurdugum Exchange serverdan iletişim nasıl sağlamam gerektiği konusunda yardımlarınızı rica ederim.Ayrıca sanaldaki bilgisayara telnet yapmak istediğimdede başarısız oluyorum.

Gönderildi : 06/12/2010 17:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

dışarıdan erişebilmeniz için firewall üzerinde ve dns (dış global dns) üzerinde kayıtlar açılmalıdır.

sanal sunucunuzun gerçek network ile erişimi ne alemdedir?

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2010 17:34

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam merhaba;

sanal sunucu sirketteki networkü (kablolu ) kullanmaktadır.Özel bir tanımlamada bulunmadım fakat internete vs cıkabılıyor.

Gönderildi : 06/12/2010 17:45

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam tekrar merhaba
birde hocam sanal sunucu üzerinde 530 5.7.1 Client was not authenticated uyarısı alıyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 06/12/2010 18:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

5.7.1 relay hatasıdır. recieve connectorler üzerindeki Anonymous tikleyin.

şimdi ;

1) sizin sanala kurmuş olduğunuz exchange server nereye hizmet ediyor?

2) mx kayıtları vs yönlendirilmiş durumda mı bu sanal servera?

3) firewall üzerinde portlar açık ve içeriye yönlendirilmiş durumda mı?

tam olarak yapmak istediğiniz aktarırımısınız?

teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2010 14:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

herhangi bir makineye Exchange Server kurmanız, mail alışverişi sağlayabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Öncelikle mail serverlar nasıl çalışır isimli makalemizi okumanızı öneririm.

Mail alışverişi sağlamak için önce gerçek bir domaini temsil eden bir domaine ihtiyacınız var. Bununla beraber bu domainin dns kayıtlarını güncelleyebiliyor olmanız lazım.

Gönderildi : 07/12/2010 14:33

Paylaş: