Forum

exchange 2010 da 1 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 da 1 mailbox ı birden fazla kullanıcıya tanımlamak

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@kadirduman)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

başlıkta da belirttiğim gibi exchange 2010 sunucu uzerinde 1 mailbox ı birden fazla kullanıya tanımlamak istiyorum ve [email protected] adında bir mail adresi var ve bu  adresi tek kullanıı değilde birden fazla kullanıcında kullanmasını istiyorum. exchange sunucuya herkes outlook ile exchange olarak baglanıyorlar.

Gönderildi : 04/12/2010 14:15

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kullanıcılar bu mail adresinden mail atmayacaklarsa Distribution Group oluşturup istediğiniz kişileri bu gruba eklemeniz yeterli olacaktır. Böylece gelen mailler ilgili kullanıcılara iletilecektir.

Bu mail adresi üzerinden mailde atmalarını istiyorsanız Sales diye bir kullanıcı adı ve mail adresi oluşturun, istediğiniz kişilere yetki verin. Sonra Outlook üzerinde mail adresi özelliklerinde diğer ayarlar kısmına girin, buradan gelişmiş kısmında ekle diyerek sales yazın. Böylece sales mail adresi 2.nci mail adresi olarak eklenecektir. Sales ile mail atmak istediklerinde kimden kısmını aktif edip bu maili seçmeleri gerekecek.

Gönderildi : 04/12/2010 14:41

(@kadirduman)
Active Member
Konu başlatıcı

bir mail adresini birden fazla kişide kullanmak istiyorum. söylediğiniz gibi denedim ama başaramadım.

yaptıklarım exchange management console den --> Recipent Configuration --> mailbox --> sales sağ tıkladım"Properties"--> "Mail Flow Settings"  --> "Delivery Options" --> Grant this Permission to bölümüne diğer hesabıda ekledim fakat "sales" mailbox ına baglanamadı verdiği hata

"Cannot displau the folder. Microsoft Outlook cannot access the specified folder location."

başka bir yöntem yada ayarı varmıdır yada ben mi yanlış yaptım 

Gönderildi : 04/12/2010 16:52

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Exchange versiyonu ve yüklü service pack i nedir? Outlook hangi versiyonu kullanıyorsunuz?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/172816.aspx

Gönderildi : 05/12/2010 00:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

send as yada full access hakkı verdikten sonra Outlook tarafında Exchange ayarlarında ikinci posta kutusu olarak ekleyin.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/12/2010 11:10

(@kadirduman)
Active Member
Konu başlatıcı

tesekkurler full access e yetki verince geldi ve kullanılabilir durumda

Gönderildi : 07/12/2010 14:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

gerdi bildirim için teşekkürler...

Gönderildi : 08/12/2010 11:44

(@HasimAkkaya)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Çok güzel bir paylaşım. Tam aradığım konu. Yanlız   Kafamdaki soru işareti Bu Accsess yetkisi [email protected] amı verilicek yoksa ikinci mail adresi olarak tanımlanacak kişileremi verilecek.

Kısaca [email protected] outlooka tanımladıktan sonra [email protected] da ikinci mail hesabı tanımlıyoruz ya burda exchange üzerinden  ahmete mi yoksa sales e mi full access yetkisi tanımlıyoruz???.

Cevabınız benim için çok önemli tşk. 

Gönderildi : 22/07/2013 05:04

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Sales in mailbox ını görecek kişi Ahmet olduğuna göre, AHmet in sales in mailbox ında izinli olması gerekir:)

Yani sales üzerinde vereceksiniz. 

Gönderildi : 22/07/2013 13:57

Paylaş: