Forum

exchange baglantı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange baglantı sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar exch2007de smarthost kullanıyorum

1. sorunum cuma günü smart host ayarlamalarını yaptım hotmaile falan bi kactane mail attım. Akşam owadan baglanıp mail atmayı denedim gitmedi. ve outlookta mail yollamıyor şuan da

2. sorunum ise laptopları exchange servera baglamaya çalırken svr.xxx.local şeklinde lokalden baglanıyor fakat uzaktan baglanmıyor ip adresi ile denedim yine olmadı.

ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/05/2008 15:56

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

1. sorunuz için dönen hata nedir?

2. sorunuz da ise;

kullancilar uzakta iken exchange server datalarına cache mode ile ulasır,ve uzaktan xxx.local seklinde baglantı kuramazsınız,bunun icin Exchange server'ı ya dış dünyaya açacak yada RPC over HTTP ile baglanıcaksınız.

Sanırım yapılandırma yada bilgi eksikligi soz konusu!.

Tam olarak yapmak istediginiz ve sisteminiz hakkında bilgi verirseniz sevirinim.

Gönderildi : 26/05/2008 17:29

(@cevdetciftci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

smart host olarak doruk netten hizmet alıyoruz bu tanımlamayı yapana kadar owada sorun yoktu bazı domainlere mail atıyordu. fakat smart hostu tanımladıktan sonra hotmaile mail atabildim bi kactane şimdi ise hiçbir yere mail atmıyor.

http ve rpc tanımlamasında bilgim yok. şimdi laptoplara ve uzaktaki kullanıcılara exchange hesabı tanımlamak için alt yapıyı oluşturmaya çalışıyorum takıldığım noktalar şimdilik bunlar.

aldığım hata

[email protected]

Konu: test maili

Bu ileti henüz teslim edilmedi. Microsoft Exchange iletiyi sizin yerinize teslim etmeye çalışmaya devam edecek.

Bu ileti 26.05.2008 11:01:47 (GMT+02:00) Atina, Bükreş, İstanbul gününe kadar teslim edilmeye çalışılacak. İleti o zamana dek iletilemezse, Microsoft Exchange bunu size bildirecek.

Gönderildi : 26/05/2008 17:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Yönetici tanı bilgileri olacak mail hatasında onu da yazabilir misiniz.

Gönderildi : 26/05/2008 18:08

(@cevdetciftci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İletiniz şu alıcılara veya dağıtım listelerine teslim edilemedi:

[email protected]
Microsoft Exchange bu iletiyi teslim etme denemelerinde başarılı olamadı ve denemeyi durdurdu. Lütfen bu iletiyi daha sonra yeniden göndermeyi deneyin veya aşağıdaki tanılama metnini sistem yöneticinize verin.

ALDIĞIM HATA YUKARDAKİ GİBİDİR.

Gönderildi : 27/05/2008 14:07

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

maili gönderdikten sonra emc dan queue viewer a bakar mısınız hata neymiş....

isp ile görüştünüz mü relay ı kapatmasın?? 

Gönderildi : 27/05/2008 17:17

(@cevdetciftci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

relay kapatılmamış ama queue viewerda mailleri gördüğümde connct server dedikten sonra bekleyen mailleri atmaya başladı gmail ve doruknete gitmedi mail şimdi hala denemeleri yapıyorum

Gönderildi : 28/05/2008 16:19

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

deneyinde sonucu bildirin bakalım  

Gönderildi : 28/05/2008 16:23

Paylaş: