Forum

Exchange 2007 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 mail gönderme problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir müşterimizde Windows 2000 Sbs ve Exchange 2000 den Windows 2008 Sbs Pre. ve Exchange 2007 geçiş yaptık. Bu işlemler bittikten sonra smarthost ile mail gönderemedik daha önce exchange 2000 de smart host ile mail göndere biliyor idik mail hosting firmasını aradık biz pop3 desteği veriyoruz dediler ama exchange 2000 de nasıl gönderiyor idik ? send connectors de "use domain name System (DNS) "MX" records to route mail " ilede gönderemiyorum . bunun sebepi mx kayıtlarımın benim adsllim üzerine olmaması sanırım.SP3 kurdum ancak önce sp1 ve sp2 yi kurmadım direk sp3 kurdum "TLS" devre dışı bıraktım ancak yinede gönderemiyorum

yardımlarınızı bekliyorum

selamlar

Gönderildi : 24/11/2010 19:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange Server 2007 için Send Connector bölümünden istediğinizi yapabilirdiniz. Aşağıdaki bölüme ISP ip adresini yazmanız gerekmektedir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2010 22:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Direkt sp3 kurmanda bir sakınca yoktu diye yazıyordu Microsoftun sitesinde sanırım, o yüzden sp tarafında sıkıntı olmayabilir. SBS Console üzerinde Networkten connectivity bölümünde bir yerde SBS' in Smart host bölümü vardı, buraya da smart host bilgisini girmeniz gerekebilir.

Gönderildi : 24/11/2010 23:07

(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

çözüme sonunda ulaşabildik yine bir türk telekom sıkıntısı 25 no port u bloklamışlar biraz kavga dövüş portu açtırdık sıkıntı çözüldü.

teşekkürler

Gönderildi : 30/11/2010 22:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

Geri dönüş için teşekkürler.

Geçmiş olsun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2010 22:31

Paylaş: