Forum

Exchange 2003 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 mail düşmüyor.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirket mailimizi şirketdeki server'a yönlendireceğiz. Denemek için bir alan adını yönlendirip deneme yapıyorum. Server üzerinde server 2003 standart var. Üzerine de exchange 2003 enterprise kurdum. Modem den 110,25,53 portalarını server'a yönlendirdim. Domain olarak da deneme.com olarak kurdum mesela ama denediğim mail deneme1.com şeklinde onu da hem modem'in ipsine yönlendirdim hem de receipent policy'e ekledim. İlk başlarda mail gidemediği için hata dönüyordu. Şimdi dönmüyor ama mail de düşmüyor. Neyi eksik yapmış olabilirim?

Gönderildi : 12/11/2010 21:12

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

MX kayıtlarınızı kontrol ettikten sonra 587 port'unu da yönlendirerek tekrar deneyip bilgi verebilir misiniz?

Saygılar..

Gönderildi : 12/11/2010 22:09

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba 

Oluşturduğunuz  sen connector üzerindeki  ayarlamalar buradaki gibimidir kontrol ediniz.   http://www.msexchange.org/tutorials/Configuring-SMTP-Connector.html www.mxtoolbox.com adresinden MX kaydınızı kontrol ediniz eğer bütün bunlar  doğru ve halen  çalışmıyor ise  ISS 'iniz den 25 nolu port'un  açık olup olmadığını  kontrol ettiriniz  türkiyedeki  spam saldırılarından  dolayı ISS ler 25  nolu portu  kapatmış durumdalar  sadece  istekleri  üzerine  açıyorlar bu işlemleri yapıp kontrol ettikden sonra  geri dönüş  yaparsanız yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla  

Gönderildi : 19/11/2010 18:04

Paylaş: