Forum

İki Exchange Sunucu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki Exchange Sunucusu Arasında Mail Alma Ve Gönderme İşlemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@Kadir_Sahin16)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, bu aralar epey bi başınızıda ağrıttım ama sordukca ögreniyoruz malum.. Herşeyinde terimsel anlamını bilmedigimiz için aratamıyoruz :(..

Sorum şudur arkadaşlar ;  İki farklı etki alanı iki adet exchange server 2003   Mesala birinin adı kadir birininki cözümpark bunlarin birbirlerini ic mailde nasıl gösterebilirim? yani cözümparkda kadir sunucusuna kadir sunucusuda cözümpark sunucusuna nasıl ic mail atar ayarlamalarıyla ilgili link yada terimsel olarak adı nedir yada açıklama yaparsanız sevinirim. Kolay gelsin*

Gönderildi : 23/10/2010 16:48

(@Kadir_Sahin16)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Epey bi geri sayfalara gittim aradıgımı buldum.. SBS2003 De böyle birşey yok muş:((

Gönderildi : 23/10/2010 17:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba aynı localde iki mail serverin haberleşmesi için dns üzerinden forwarder tanımlayın ve iki exchange bu şekilde mailleşir.Ayrıca http://www.cozumpark.com/forums/thread/164775.aspx  posta bakabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2010 19:27

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba aynı localde iki mail serverin haberleşmesi için dns üzerinden forwarder tanımlayın ve iki exchange bu şekilde mailleşir.Ayrıca http://www.cozumpark.com/forums/thread/164775.aspx  posta bakabilirsiniz.

Merhaba Rızanın cevabına ek olarak daha  açıklayıcı  olması için  A server'ın ve B server olduğunu düşün bunların ikisinin  de  dns'i ortak bir  dns olmalı yani şöylede  olabilir içeride  domaininiz  var ise  onun üzerinde mailin gitmesini  istediğiniz ecxh. server ın kaydını açın örn : cozumpark.local ip adreside 192.168.1.242 dir böyle bir kaydı açtınızda  dns'e mx kaydınıda  açınız  iki  server'ında dns adresi aynı  olduğunda  sorunsuz mail alışverişi yapılır.

Gönderildi : 23/10/2010 21:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

mevzu server degil, small business' tan exchange' i ayıramıyorsunuz. o yüzden boşver

Gönderildi : 23/10/2010 22:32

Paylaş: