İki Exchange Sunucu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki Exchange Sunucusu Arasında Mail Alma Ve Gönderme İşlemi  

RSS
Kadir_Sahin16
(@Kadir_Sahin16)
Üye

Merhaba arkadaşlar, bu aralar epey bi başınızıda ağrıttım ama sordukca ögreniyoruz malum.. Herşeyinde terimsel anlamını bilmedigimiz için aratamıyoruz :(..

Sorum şudur arkadaşlar ;  İki farklı etki alanı iki adet exchange server 2003   Mesala birinin adı kadir birininki cözümpark bunlarin birbirlerini ic mailde nasıl gösterebilirim? yani cözümparkda kadir sunucusuna kadir sunucusuda cözümpark sunucusuna nasıl ic mail atar ayarlamalarıyla ilgili link yada terimsel olarak adı nedir yada açıklama yaparsanız sevinirim. Kolay gelsin*

Alıntı
Gönderildi : 23/10/2010 16:48
Kadir_Sahin16
(@Kadir_Sahin16)
Üye

Epey bi geri sayfalara gittim aradıgımı buldum.. SBS2003 De böyle birşey yok muş:((

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 17:24
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba aynı localde iki mail serverin haberleşmesi için dns üzerinden forwarder tanımlayın ve iki exchange bu şekilde mailleşir.Ayrıca http://www.cozumpark.com/forums/thread/164775.aspx  posta bakabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 19:27
Huseyin KARTAL
(@huseyinkartal)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Merhaba aynı localde iki mail serverin haberleşmesi için dns üzerinden forwarder tanımlayın ve iki exchange bu şekilde mailleşir.Ayrıca http://www.cozumpark.com/forums/thread/164775.aspx  posta bakabilirsiniz.[/quote]

Merhaba Rızanın cevabına ek olarak daha  açıklayıcı  olması için  A server'ın ve B server olduğunu düşün bunların ikisinin  de  dns'i ortak bir  dns olmalı yani şöylede  olabilir içeride  domaininiz  var ise  onun üzerinde mailin gitmesini  istediğiniz ecxh. server ın kaydını açın örn : cozumpark.local ip adreside 192.168.1.242 dir böyle bir kaydı açtınızda  dns'e mx kaydınıda  açınız  iki  server'ında dns adresi aynı  olduğunda  sorunsuz mail alışverişi yapılır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 21:27
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

mevzu server degil, small business' tan exchange' i ayıramıyorsunuz. o yüzden boşver

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/10/2010 22:32
Paylaş: