Forum

exchange mailbox re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange mailbox recovery

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@sevim)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

müdürlerimizden birinin mapi olarak bağlı olan  exchange hesabı outlooğunda posta teslim yeri pst yapılıp daha sonra bu pst nin içindeki mailler silinmiş.işin kötü tarafı mailboxı backup exec 2010 dan dönemiyoruz.exhange backupını LTO 3 kasetlerimize alıyoruz.Kaset recovery işleminde 3-4 saat sonra hata veriyor. Bu olay 3-4 gün önce olmuş.

Exchange 2007 kullanıyoruz,exchange tarafından bu mailboxı kurtarma şansım varmıdır acaba?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/10/2010 14:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Client tarafındaki pst üzerinde pst revocery işlemini yapan programları kullanarak deneyin datalar direk silinmediği için muhtemel kurtarılabilir.

Gönderildi : 11/10/2010 18:09

(@sevim)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben elimdeki kaseti saklıyorum.Bir arkadaşımda da lt3 backup sistemi varmış.backup exec 2010 ile yedeğimizi alıyoruz.Ben bu dönemediğim kaseti backup ünitesi arızalı olduğunu düşünerek, kaseti şirket dışındaki bir yerde mailboxı çekmem için ne yapmam gerekiyor ?yardımcı olursanız çok sevinirim.illaki aynı domain ve exchange mi olmalı?

teşekkürler

Gönderildi : 19/10/2010 00:49

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

İllaki aynısı olması şart değil. Sanal bir ortama kurup orayada backuptan dönebilirsiniz.

Gönderildi : 20/10/2010 03:03

Paylaş: