Forum

dışardan gelen mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dışardan gelen mailler kullanıcıya ulasmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
477 Görüntüleme
(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar exchange de cok acemiyim birkaç gündür benim sorumlulugumda 2003 kullanıyoruz. Kullanıcılardan birinden şikayet gelmiş internal olarak mailleri alıyoruz ama dısardan gelen mailleri alamıyoruz diye hatta birkaç tane test mesajı göndermişler hata olarakda sunu bildirmiş kullanıcı :

Failed to deliver to'[email protected]'
SMTP module(domain aclass-travel.ru) reports:

DNS Loop: MX-record mail.aclasstravel.ru.postman.ru points back to us

burdaki [email protected] kendi kullanıcımızın adresi. sorun ne olabilir ve nasıl cozebilirim? ayrıntılı anlatabilirseniz cok memnun olurum 

Gönderildi : 24/09/2010 16:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba öncelikle domaniniz iki yerde black liste girmiş.Fakat bu mail yollamanız konusunda sıkıntı yapar.Almanızda engel olmaz.Bazı kullanıcılarmı mail almıyor yoksa kimse mail alamıyormu?Kendi kendinize farklı bir adresten mail atarken aldığınız hatanın tamamını paylaşırmısınız.

Backscatterer.org  LISTED Sorry 62.113.86.206 is blacklisted at Detail
Return codes were: 127.0.0.2
2100 312
SORBS-SPAM  LISTED Escalated Listing (Spam or Spam Support) See: Detail
Return codes were: 127.0.0.6
3600 343

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/09/2010 16:11

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam o domainimizdeki kullanıcıların hiçbiri dışardan gelen mailleri almıyorlarmış. bende kendimi yaklasık 20 dakika once bir test maili gonderdim gmailden ama hala almadım simdi trace ettım orda geldiğine dair bile bişey gostermiyor. ama benim adresim [email protected] yani aclass degil.  hatalar asagıdaki gibi ne yapabilirim?

Failed to deliver to '[email protected]'

Gönderildi : 24/09/2010 16:45

(@YasinCeliloglu)