Forum

gelen mailin spama ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gelen mailin spama dusmesi

21 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar sirket ici exchange kullaniyoruz fakat sirket ici personelden bugun sikca bir sikayet aliyorum. @apelsin.travel bu adresten gelen butun mailler istenmeyen kutusuna spama gidiyor. ne yapmak lazim? ayni sekilde bazende bizden giden mailler spam olarak gozukuyor karsi tarafta. cozumu nedir? tesekkurler saygilarimla

Gönderildi : 17/09/2010 17:52

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Anti Spam programınızdan ilgili domaini approver allow list'e ekleyin.

Gönderildi : 17/09/2010 18:06

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam cevabiniz icin tesekkur ediyorum bende oyle saniyorum. Trend Micro kullaniyoruz ama bolum sefi oraya degil Exchange white list e ekle diyor.

Gönderildi : 17/09/2010 18:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Exchange versiyon?

Gönderildi : 17/09/2010 18:59

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sorunu simdi buldum Dedigini yaptım trend micro scanmail for exchange server dan girdim zaten bu adres daha once approved allow lıst e kaydedılmıs ama sorun su: adres @apelsin.travel ama ben bunu boyle ekleyınce trend mıcro otomatık olarak sonuna .ru eklıyor (bu arada rusyada yasıyorum=)) yanı apelsin.travel.ru dıyor halbuki boyle bi adres yok bunu nasıl cozebılırım? 

Gönderildi : 17/09/2010 20:22

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Gelen mailin header bilgisinde ki sender address nedir?

Gönderildi : 17/09/2010 20:30

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

[email protected] bu ve bunun gibi yani apelsin.travel dan gelen butun mailler spam a dusuyor su an approved follow list e ekleyebildim aynı sorun tekrarlayacakmı gorecegiz bakalım. cok saolun

Gönderildi : 17/09/2010 20:42

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Artık düşmemesi gerekiyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/09/2010 20:46

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin.

Hocam hala sikayet aliyoruz.istenmeyen postaya dusuyor gelen mailler :S Baska neden olabilir?

Gönderildi : 20/09/2010 20:41

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin.

Hocam hala sikayet aliyoruz.istenmeyen postaya dusuyor gelen mailler :S Baska neden olabilir?

Gönderildi : 20/09/2010 20:42

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Exchange versiyonunuz nedir?

Gönderildi : 20/09/2010 20:43

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003 sp2

Gönderildi : 22/09/2010 12:22

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Tüm userların outlook'unda mı düşüyor spam'a?

Gönderildi : 22/09/2010 16:28

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam sanada bir user dan şikayet alıyoruz ama bu adreslerle sadece o yazısıyormus zaten. gittim outlookundan gönderenin etki alanını güvenli mailler kısmına ekleye bile tıkladım hala geliyor diyor....

Gönderildi : 24/09/2010 14:42

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam sadece bir user dan şikayet alıyoruz ama bu adreslerle sadece o yazısıyormus zaten. gittim outlookundan gönderenin etki alanını güvenli mailler kısmına ekleye bile tıkladım hala geliyor diyor.... (dalgınlıkla yukardaki mailde sadece yerıne sanada yazmısım 🙂

Gönderildi : 24/09/2010 14:44

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sadece bir user degil farklı kullanıcılardanda sikayet alıyormusuz. Kendi gmail hesabımdan bir test maili gonderdim o bile junk maile düştü sonra yine follow list e eklememe rağmen yine denedim yine düştü. sorun ne olabilir çıldıracağım

Gönderildi : 24/09/2010 17:01

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

acaba karşı tarafla ilgili bir sorun olabilir mi? onlarla irtibat kursam? birde onların black listte olup olmadıgını nasıl görürürüz

Gönderildi : 25/09/2010 13:55

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Gelen maillerin içerisinde imza olarak bir resimli logo veya http link varmı acaba? Bazen bu tip içeriklerde spam veya zararlı içerik olarak algılanıp spam folder'ına gönderilebiliyor outlook tarafından ve safe liste almak pek işe yaramayabiliyor. Böyle bir durum varsa karşı taraftan * bu imzayı silip veya sadece text içerecek şekilde düzenleyip göndermesini isteyebilirmisiniz? Belki sorun böyle çözülebilir. Böyle bir sorunla sık sık karşılaştığım için mail imzalarını resimsiz ve http linksiz hale getirmelerini öneriyorum herkese.

Saygılarımla. 
Not: * karakterini Oğlum koydu sildim neden siliyorsun diye kızdı bende onu kıramadığımı için silmeden gönderdim. 🙂 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2010 12:06

(@BurakErsever)
Gönderiler: 20
Eminent Member

merhaba

outlook içindeki junk e-mail özelliğini tamamen devre dışı bırakmayı denediniz mi?

Gönderildi : 26/09/2010 12:18

Sayfa 1 / 2
Paylaş: