Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2007 hk.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Exchange serverdaki  [email protected] a gelen mail Exchange serverdaki bir kullanıcının mailine düşüyor. Alıcının mail adresi farklı bir mail adresi. Bu durum neden kaynaklanıyor ? Nasıl engelleyebilirim acaba?

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/09/2010 21:44

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Demek istediğiniz anlayamadım.

Gönderildi : 15/09/2010 22:33

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

İşin açığı bende soruyu pek anlamadım ama şunu sorayım mail aynı anda iki adrese de mi gidiyor? Yönlendirme varmı bu mail hesabında bir bakınız.

Birde bu kişiye gelen her mail için mi bu durum söz konusu? Yoksa cevaben yazılan mailler mi bu şekilde geliyor. Cevaben yazılan mailler başka bir kullanıcıya gidiyorsa yanıtlama adresinede bir bakmanız gerek.

Yada soruyu daha anlaşılır hale getirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 16/09/2010 00:50

(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

[email protected] diye bir mail hesabım bulunmuyor. [email protected] gibi bir adrese sahibim. Fakat Gonderilen kısmında [email protected] olarak gözüken bir mail [email protected] adresime düşüyor . Hep bu şekilde olmuyor ara ara geliyor.

Gönderildi : 16/09/2010 12:29

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Gelen mailin header bilgisine bakarak spam filter'ınızdan bloklayabilirsiniz.

Örnek;

email header

Gönderildi : 16/09/2010 12:35

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Benim anladığım kadarı ile bir iki şekilde bu olay gerçekleşiyor olabilir;

Kullanıcıya birden fazla mail adresi tanımlanmış ve sizin bildiginiz default mail adresine gelmedigi için bu mail sizde buna bir anlam verememiş olabilirsiniz! Bu kullanıcının tanımlı e-mail adreslerini kontrol edebilirmisiniz bu söylediginiz mail adresi tanımlı adresler içinde varmı?

Tanımlı değilse gelen mailin bcc kısmında kullancının mail adresi girilmiş olabilir. Bu kişiye mail adresi bcc kısmına bu kullanıcının e-maili girilerek gönderilmiş olabilir bu mail.

Bu mail adresi bir mail grubuna aittir o gruba gelen mailler bu kullanıcıyada gitsin denilmiş olabilir.

Hüseyin bey'inde dedigi gibi bu mail adresinin tanımlı olduğu başka bir hesaba gelen mailler bu kullanıcıyada gitsin mail forward yapılmış olabilir. 

Benim aklıma gelen ihtimaller bunlar bir inceleyin isterseniz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2010 12:43

Paylaş: