Forum

Exchange 2007 de or...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 de ortak klasör

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@serkan_dogan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Şirketimizde Exchange 2007 kullanıyoruz. Yapmak istediğim şu: Patronum Outlook 2007 deki klasörlerinden birini bir başka müdürle paylaşmak istiyor. Diğer müdür o klasördeki mailleri takip edecek. Paylaşılan klasörlerden ortak bir klasör hazırladım ama bunu Exchange e bağlı tüm kullanıcılar görüyor. Sadece ikisinin görebileceği bir klasör olurşturup o mailleri onun içine atma şansım varmı? biraz uğraştım bulamadım bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi? Çok Teşekkürler.

Gönderildi : 15/09/2010 14:32

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

İlgili folder üzeirnde sağ click --> properties --> permission kısmında ki yetkileri ayarlayın. default ve anonymous u kaldırın. Sadece owner ve diğer müdür account ı kalsın. Bu başka kimse ulaşamaz

Gönderildi : 15/09/2010 14:36

(@serkan_dogan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgili folder üzeirnde sağ click --> properties --> permission kısmında ki yetkileri ayarlayın. default ve anonymous u kaldırın. Sadece owner ve diğer müdür account ı kalsın. Bu başka kimse ulaşamaz

Merhaba;

Şimdi ilgili klasörden kastınız outlookta oluşturmuş olduğum klasör ise dediklerinizi yapıyorum fakat karşı tarafın outlookunda o paylaşılmış klasörü gösteremiyorum nasıl gözükeceğinide söylerseniz çok sevinirim. Eğer Exchange Management Console da Public Management Console bölümünde oluşturduğum klasörü den bahsediyorsanız; ondada tüm kullanıcılar klsörü görebiliyor fakat söylemiş olduğunuz izinleri ayarlayacağım bir yer yok!! yada ben bulamadım 🙁 eğer var ise nereden yapacağımı söylerseniz o şekilde de işimi görecektir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/09/2010 16:22

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Public folder oluşturmalısınız. Bunuda exchange management console üzerinden yapabilirisniz. Sanırım public folder değil normal bir klasör açmışsınız.

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/create-and-share-a-public-folder-HA010148803.aspx

Gönderildi : 15/09/2010 16:45

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba;

Şimdi ilgili klasörden kastınız outlookta oluşturmuş olduğum klasör ise dediklerinizi yapıyorum fakat karşı tarafın outlookunda o paylaşılmış klasörü gösteremiyorum nasıl gözükeceğinide söylerseniz çok sevinirim. Eğer Exchange Management Console da Public Management Console bölümünde oluşturduğum klasörü den bahsediyorsanız; ondada tüm kullanıcılar klsörü görebiliyor fakat söylemiş olduğunuz izinleri ayarlayacağım bir yer yok!! yada ben bulamadım 🙁 eğer var ise nereden yapacağımı söylerseniz o şekilde de işimi görecektir.

Saygılarımla.

Ek olarak public folder da izinleri ayarlamak için; exchange 2007 sp3 geçiniz. Yada pfdavadmin tool unu kullanın.

Gönderildi : 16/09/2010 13:19

Paylaş: