Forum

exchange-alan adı k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange-alan adı konfigurasyonu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@berkem)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchange 2010 kurulu hazır . bana ait bir alan adım var . bu yapılandırma nasıl oluyor . exchange de bir yere ip adresimi giricem yada alan adı kontrol panelde ne gibi işlem yapıcam . alan adı kontrol panel ekranda ve exchangede yapılacak değişikliğin resimli bir örneği varmı sizde

Saygılar,

Gönderildi : 13/09/2010 12:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

alan adı yapılandırması Accepted domainler ve email adres ilkeleri sayesinde exchange server üzerinde yapılandırılır. sizin local domaininiz abidik.local olabilir ama exchange server üzerinde mumincicek.com, cozumpark.com gibi alan adlarını host edebilirsiniz. bunun için de exchange server üzerinde Accepted domainler açmalısınız ve devamında da email adres ilkeleri oluşturmalısınız. 

tabi her alan adı için custom attributeler tanımlamalısınız o alan adında barındırılacak kullanıcılar için.

daha sonra da mx kayıtlarını sizin real ip adresine yönlendirmeniz yeterlidir.

kolay gelsin

Gönderildi : 13/09/2010 13:31

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alan adın kontrol panelinden mx altındaki kayıta benim real ip adresimi yazmam gerekiyor ozaman . tamam hocam işlemlerde takıldığım yerde size sorarım tekrar .

birde eğitim olayınız vardı bir kurumla birlikte onları nereden takip edicez?

Gönderildi : 13/09/2010 13:52

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alan adı panelinde bunlar var sadece burada sadece mx kaydında benim ip adresimi yazmam yeterlimi exchange server için ve bu ayarın exchange serverdada bir karşı ayarı varmı

#  Adres Kayıtları    NS Kayıtları    MX Kayıtları
#   Alias Kayıtları  Text Kayıtları 

Gönderildi : 15/09/2010 16:04

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchange 2010 local de calışıyor dışarıya acmak istiyorum - aklınıza gelen tum yapılandırma ile ilgili bilgileri alabilirmiyim sizden bir makalesi yokmu bunun her hangi bir alan adı yonetim ekranı dahil ve sonrası - hocalardan bi yardım please!

Gönderildi : 15/09/2010 20:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bunlar forumumuzda 10larca kez detaylı şekilde konuşuldu. Bir sürü post var. Lütfen arama yapın.

Gönderildi : 15/09/2010 20:51

(@berkem)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam sende hemen fırca atma 🙂 belki bilen vardır direk postu yada makaleyi paylaşır. bilsek sormayız be hocam...

Gönderildi : 16/09/2010 01:41

Paylaş: