Forum

bir account 2 mail

Bildirimler
Hepsini Temizle

bir account 2 mail

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@selahattincivelek)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

mrb.

exchange 2007 standart server im var.

com.tr uzantılı mail kullanmaktaydım. ama şimdi bunun yanında .com da kullanmam istenmekte.

([email protected] ve [email protected] beraber olacak)

com.tr ve com olarak accept domains tanımını yaptım.

kullanıcının com.tr maili yanına manuel .com mailinide ekliyorum.

ama .com mailine mail düşümüyo. bunun için .com domaininin server tarafında mx kaydını yapmak gerekiyormu sorun o mudur.

(domain mx  ayarlarını domain firmasında yaptırdım. benim gshdsl me bakıyo)

yoksa başka bi ayarmı yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 02/09/2010 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Evet kayıtlarınızın dns üzerinden eklenmesi gerekir.Dns olmadan mail atabilrisiniz ama dış dünyanın sizi bulabilmesi için dns kayılarınızın yönlendirilmesi gerekir.Hosting üzerindemi yoksa Dns'i localinizdemi tutuyorsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/09/2010 16:25

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Rızaya ek olarak; evet .com için mx kaydınızıda com.tr gibi güncellemeniz gerekir.

Ayrıca 2 mail adresi atadığınız kullanıcıdan sadece 1 mail adresi üzerinden mail atabilirsiniz. Misal primary email adresiniz. [email protected] olsun secondary [email protected] olsun. primary den atarsınız ancak secondary den mail atamazsınız. .com mail adresi için ayrı mailbox oluşturmalısınız.

Gönderildi : 02/09/2010 16:32

(@selahattincivelek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

buğra hocam mail göndermek değilde amaç mail almak tamam yine dediğin gibi gelen mail .com gelsin bana yada .com.tr gelsin ama .com dan mail gitsin istediğim sadece bu. mail server kendi bünyemde.

.com.tr için yapmış olduğum zone mx ayarlarını .com içinde yapmam gerekiyor dediğinize göre doğrumudur.

Gönderildi : 02/09/2010 16:35

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Evet doğrudur

Gönderildi : 02/09/2010 16:37

(@selahattincivelek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tşkrler sağolun

Gönderildi : 02/09/2010 16:38